Ознака: паричник
Астро 03.07.22 | 16:58

Доколку сакате паричник полн со пари, одберете ја вистинската боја според годината на раѓање

Следете ја нумерологијата ако сакате да стекнете богатство. Верувале или не, според толкувањето на бројките и правилата на нумерологијата, правилниот избор на паричникот...

Македонија 29.02.20 | 23:48

Разобличена лагата на провладините медиуми дека паричникот е оригинал Луј Витон

Разобличена е лагата на провладините медиуми кои вчера објавија дека паричникот што лидерот на СДСМ Зоран Заев одби да го земе на ТВ дуелот е оригинал „Луј Витон“. ...

Македонија 29.02.20 | 23:14

Чини 200 денари: Паричникот што Заев не сакаше да го земе не е од Будимпешта туку од Бит пазар

Опседнатоста на СДСМ со Никола Груевски нема крај.  Откако во медиумите  почнаа да спинуваат  информации дека паричникот кој вчера за време на ТВ дебатата  лидерот...

Калеидоскоп 31.01.20 | 17:29

Затоа немате пари: Фpлете ги овие работи од паричникот…

Постојат неколку теории за кои се верува дека доколку доследно ги почитувате, ќе ви донесат финансиски приход. Прво, редовно вадете пари од паричникот, но и не заборавајте...

Психологија 16.11.19 | 20:20

Поради ова немате пари: Фpлете ги овие работи од паричникот ако сакате да ги зголемите приходите

Постојат неколку теории за кои се верува дека доколку доследно ги почитувате, ќе ви донесат финансиски приход. Прво, редовно вадете пари од паричникот, но и не заборавајте...

Црна хроника 22.06.19 | 19:25

Старица нападнатa во центарот на Скопје, останала без паричник

Синоќа околу 21 часот во СВР Скопје А.Ѓ. (87) од Скопје пријавила дека на булеварот “ВМРО“ две лица физички ја нападнале и и одзеле паричник. Се работи на расчистување на...

Црна хроника 01.03.19 | 14:38

Му пришле со питање, кога извадил паричник му ги зеле сите 1.300 евра

Гостиварското Јавно обвинителство почна постапка против две лица, жители на Скопје, за кои постои основано сомнение дека извршиле тешка кражба во Гостивар. Како што...

Црна хроника 27.01.19 | 10:17

Украле паричник, па од картичка повлекле 48.000 денари

Двајца скопјани украле паричник од автомобил, па од кредитна картичка извадиле 48.000 денари од банкомат, информираше МВР: Станува збор за А.А.(46) и Х.А.(46) против кои Одделението...