Ознака: паралелен увоз
Македонија 18.05.22 | 18:47

Повторно се дозволува паралелен увоз на лекови за ретки болести: Новоформирана фирма од Албанија ги понуди сите лекови

Претседателката на здружението за ретки болести „Живот со предизвици“ Весна Алексовска, пациент со болест на Гоше предупредува дека повторно се дозволува паралелен...

Вести 13.11.20 | 11:59

Полиција во веледрогерија „Пановски“: Отворена истрага за паралелен увоз на лекови

Полициски инспектори од одделот за борба против организиран криминал и корупција на МВР претпладнево вршат претреси во веледрогеријата Пановски, дознава Телма. Истрагата...

Македонија 13.11.20 | 11:57

Отворена истрага за паралелен увоз на лекови, утрово полиција во веледрогерија „Пановски“

Полициски инспектори од одделот за борба против организиран криминал и корупција на МВР претпладнево вршат претреси во веледрогеријата „Пановски“, дознава „Телма“. Истрагата...