Ознака: Парагвај
Балкан 27.10.20 | 12:37

Имале храна само за три дена а биле затворени три месеци: Мигрантите од Србија умреле од прегладнетост

Мигрантите кои беа пронајдени во контејнер во Парагвај починале од прегладнетост. Тие се скриле во Србија бидејќи мислеле дека бродот патува во некоја од европскте...

Балкан 24.10.20 | 10:58

Полураспаднатаи тела на мигранти пронајдени во пратка со отпад од Србија за Парагвај

Во пратка со отпад од Србија за Парагвај, работници на парагвајската компанија, која е увозник на отпадот, пронашле тела на седум мигранти. Како што соопштија претставници...

Фудбал 07.03.20 | 14:46

Роналдињо пак уапсен, парагвајските власти се предомислија

Роналдињо беше уапсен во хотел во главниот град на Парагвај поради влез во земјата со фалсификуван пасош.Тој и неговиот брат Роберто Азис беа однесени во полициска...

Свет 20.01.20 | 21:16

75 опасни затвореници, членови на банди, побегнаа од затвор во источен Парагвај

Седумдесет и пет затвореници избегале од затвор во источен Парагвај, во непосредна близина на границата со Бразил, соопштија локалните власти, цитирани од Би-Би-Си. Има...

Свет 20.01.20 | 11:09

Мистериозно бегство на 75 затвореници од затвор во источен Парагвај

Седумдесет и пет затвореници избегале од затвор во источен Парагвај, во непосредна близина на границата со Бразил, соопштија локалните власти, цитирани од Би-Би-Си. Има...