Ознака: Панини
Фудбал 08.04.21 | 11:12

Сите репрезентации по дресови, нашата по маички во албумот на „Панини“

Во Македонија веќе започна еуфоријата за собирање на сликички од албумот Панини. За ова Европско првенство еуфоријата е уште поголема ако се знае дека на него учествува...

Фудбал 06.04.21 | 14:09

Скопјанец за само 4 дена успеал да го пополни целиот албум на „Панини“

Само четири дена му беа потребни на скопјанецот Коста Димовски за да го пополни албумот Панини. Тој на својот Инстаграм профил се пофали со својот комплетем албум. Инаку...

Фудбал 03.04.21 | 16:57

Слушнавте апауз?! За Мрме е: Селекторот чека ред за албум со сликички „Евро 2020“

Еуфоричен аплауз за селекторот Игор Ангеловски Мрме, кој застанат во редот за албумот со сликички за претстојното Европско првенство, покажа уште еднаш дека е обичен...

Фудбал 03.04.21 | 08:34

Пополнувањето на албумот Панини за ЕП 2020 ќе ве чини 5.500 денари, ако имате среќа

Во Светот на Панини, во 11-тата книга за налепници на ЕУРО, оваа година, колекционерите љубители на фудбалот ќе имаат можност да лепат сликички и од фудбалерите на Македонската...

Фудбал 23.03.21 | 14:12

Македонија се појави во албумот на „Панини“ за Европското првенство

На социјалните мрежи се објави дел од албумот за претстојното Европско првенство, а таму за првпат се наоѓа и репрезентацијата на Македонија Македонец кој живее во...

Фудбал 03.03.21 | 12:25

Голема чест: Пандев на опаковката на сликичките од Панини за ЕП

Нашиот капитен Горан Пандев се наоѓа на опаковката на сликичките на официјалниот албум на Панини за Европското првенство во јуни. Ова е голема чест за Пандев и италијанскиот...