Ознака: пакет 5+1
Македонија 28.01.22 | 20:13

Милошоски: Власта преговара надвор од Резолуцијата во Собрание и затоа го кријат документот што го испратиле во Бугарија

Османи денеска не го направи клучното барање, а  тоа е да ги сподели со нас документите кои во декември минатата година кои МНР ги има испратено како официјални одговори...

Македонија 28.01.22 | 16:01

Османи не одговори дали веќе е договорено Бугарите да влезат во Уставот

Тензично и мачно беше на денешната комисија за надворешна политика. Најмалку се говореше за тоа тоа што требаше, а тоа е македонскиот одговор на т.н сет на барања на Бугарија...

Македонија 28.01.22 | 13:13

Лашоска кон Османи: Нели ќе имавме интеракција?!

Пратеничката Лашкоска го запраша Османи зошто нема интеракција како што најави на почетокот на комисијата дека ќе одговара на сите прашања на пратениците. Османи дојде...

Македонија 28.01.22 | 13:07

Пратениците го прашаа Османи: Да дојдеме кај вас поединечно или групно?

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ го запрашаа шефот на дипломатијата Бујар Османи дали кај него во кабинет да дојдат поединечно или групно. Ова следува откако Османи ги повика...

Македонија 28.01.22 | 12:03

Османи дојде во Собрание, но не кажа ни збор за пакетот 5+1

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на денешната комисија за надворешни работи говореше за спорот со Бугарија. Но, наместо како што се очекуваше тој да даде...