Ознака: Пабло Ескобар
Балкан 01.10.21 | 22:45

Во стилот на Ескобар: Балканскиот картел перел пари преку фудбалери од Колумбија

Во осум земји, се уапсени 61 лице, а запленети се повеќе од 4 тони кокаин. Падна Балканскиот картел“ на чело со Небојша Прелевиќ- Небо (50).  Начинот на кој функционирал кланот...

Патувања 04.09.21 | 11:55

Сите сакаат да спијат во креветот на Ескобар: Вилата на нарко босот претворена во хотел

И повеќе од 2о години од смртта на нарко босот Пабло Ескобар неговата популарност не се намалува. Па така неговата луксузна вила во мексичкиот град Тулум е претворена...

Балкан 20.05.21 | 16:15

Картелот Меделин на газда Ескобар е задолжен за безбедноста на Звицер

Водачот на Кавачкиот клан е обезбедуван од озогласениот клан Меделин. Основач на Меделин е Пабло Ескобар кој по смртта во 1993 година остави разработена мрежа. Курир.рс...

Балкан 18.05.21 | 12:20

Луѓе на Ескобар го чуваат водачот на Кавачкиот клан со македонски пасош?

Водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер за кој српските медиуми тврдат дека има македонски пасош e криен од луѓе блиски до најголемиот нарко бос на сите времиња Пабло...

Македонија 29.01.21 | 12:27

Kapтeлoт oд Мypтинo гo нaдминa кapтeлoт Мeдeлин: Bo oчитe нa cвeтoт, Пaблo e cвeтeц зa Зоран Заев

Македонија официјално стана покорумпирана земја од Колумбија според ранг листата на Транспаренси Интернешнл, агенција која што ја следи корупцијата ширум светот....

Свет 31.12.20 | 10:11

Времето на Ескобар одамна е завршенo: Колумбија руши рекорди во уништување на кокаинот

Колумбија го собори сопствениот рекорд во уништување на реколтата од растението Еритроксилон Кока втора година по ред, соопшти Владата, иако земјата сè уште останува...

Калеидоскоп 02.10.20 | 23:54

„Ролекс“ со дијаманти, џебен, но и обичен „Своч“: Kaкви часовници носеле мафијашките босови

Најпознатите мафијашки босови навистина имале вкус како за облекување така и за жени но и кон тоа што го носат на раката. Нив голем фетиш биле часовниците. Па така Пабло...

Фудбал 11.08.20 | 13:14

Почина тренерот кој одби да го води тимот на Ескобар

Во Белград на 85 години почина Владица Поповиќ, еден од најдобрите српски тренери. Тој е најознат по тоа што со него Црвена Ѕвезда во 1992 година во Токио стана светски шампион....