Ознака: овен
Астро 12.11.20 | 11:49

Oвие два хороскопски знака се најнепристојните и невнимателни кон туѓите чувства

Секој од нас барем еднаш во животот сретнал луѓе кои не обрнуваат внимание дали се љубезни кон другите и не ги земаат во предвид туѓите потреби и чувства. За таквото...

Скопје 14.05.20 | 10:26

Овен сред плоштад на пасиштето вредно 560 илјади евра во Центар

Несекојневна глетка за скопјани. Покрај тоа што на плоштадот „Македонија“ ги дочека пасиште, деновиве ги пречека и овен. Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ...

Астро 24.01.20 | 10:30

Што мразат Овните, Биковите и Близнаците?

Спамови, неисполнети ветувања доцнење, народна музика, неорганизираност, јавни настапи… се само дел од работите кои ги мразат луѓето според нивните хороскопски знаци. 1....

Астро 10.10.19 | 11:16

Следуваат големи промени за сите хороскопски знаци: Еве што носи полната месечина во Овен

Во недела, на 13-ти октомври, ќе имаме полна месечина во Овен, која со себе носи големи промени за сите знаци во Зодијакот. Нè очекуваат големи предизвици и животни пресврти,...

Астро 07.07.19 | 10:08

Овој знак ќе го има највозбудливото лето од сите во Зодијакот

Додека на некои летото ќе им помине во работа и досадни обврски, Овните ги очекува еден прекрасен, авантуристички период. Личностите родени во овој знак, конечно ќе остварат...

Астро 29.05.19 | 17:45

Жените во овие 3 хороскопски знаци одбираат помлади партнери

Некои жени претпочитаат да бидат во врска со помлади мажи од нив. Дамите родени во овие три хороскопски знаци одбираат помлади партнери… Овен Жената во овој хороскопски...

Астро 04.04.19 | 14:39

Утре започнува моќната млада Месечина во знакот Овен – еве што ќе ни донесе

Хороскопот ги открива тајните планови на моќната млада Месечина во знакот Овен – нејзината енергија отвора нови врати на новиот животен циклус. Во петок, 5 април во...

Астро 04.04.19 | 10:23

Kаква среќа носи младата Месечина во Овен?

Хороскопот ги открива тајните планови на моќната млада Месечина во знакот Овен – нејзината енергија отвора нови врати на новиот животен циклус. Во петок, 5 април во...