Ознака: Отворено на Алфа
Македонија 03.07.19 | 13:48

Мицкоски вечерва во „Отворено“ на „Алфа“

Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе биде гостин во емисијата  „Отворено“ на „Алфа телевизија“ со почеток во 18:18 часот. Kaко...

Македонија 24.06.19 | 21:18

Касами: Биографијата ја накитил како директор на селска кооператива, а не е способен да води две позиции

Претседател на движењето Беса во интервју во емисијата „Отворено“ на Алфа ја искоментира одлуката на премиерот Зоран Заев, покрај претседател на Владата, да се именува...

Македонија 03.05.19 | 22:46

Деспотот е на колена, доаѓа крајот на ова несреќно владеење на СДСМ и Зоран Заев

Во гостувањето во вонредното издание на „Отворено“ на Алфа гостин вечерва беше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој кажа дека новото секојдневие во...

Македонија 02.05.19 | 10:41

Сè додека Заев е премиер, Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ

Се случува една жална работа за Македонија кога станува збор за датумот за преговори со Брисел. Ако владите на ВМРО-ДПМНЕ добиваа позитивни извештаи од ЕУ, лани Брисел...

Македонија 10.04.19 | 18:58

Слушнете ги Грците: Успеавме да ги смениме идентитетот и историјата на соседниот народ

Секако дека ми пречи што, ако бидам избрана за претседателка, ќе бидам првиот претседател на Република Македонија, рече вечерва професорката Гордана Силјановска...

Македонија 10.04.19 | 18:41

На Македонија ѝ треба претседател кој тешко гради ставови, но се држи до нив

Зошто токму Гордана Силјановска Давкова е вистинскиот избор на претседателските избори, а не противкандидатите Стево пендаровски и Блерим Река. Вечерва, точно на половина...

Македонија 21.03.19 | 14:52

Пораката до ГРОМ е јасна, истрагата за Јакимовски се отвори баш пред избори

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и определувањето...

Македонија 19.02.19 | 20:33

Николоски во „Отворено“: Натпартиски VS. консензуален кандидат

Зошто професор Гордана Силјановска – Давкова, во овие турбулентни времиња, е најдобар избор за Македонија каква што ја знаеме, ќе одговори потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Македонија 19.12.18 | 19:13

Грчева: Нобеловата номинација е виц

За мене целата церемонија околу нобеловата номинација е фарса и виц, смета претседателката на Глас за Македонија, Солза Грчева. Според неа ,„жената – нобеловка која...