Ознака: отров
Македонија 28.12.20 | 17:24

Ново масовно труење кучиња во Битола

Невладини организации алармираат за ново масовно труење на кучиња во Битола. Според нив во изминативе два дена во 14 населби било фрлено огромно количество отров и затруени...

Скопје 08.10.20 | 12:26

Отровниот винил-хлорид од ОХИС однесен во Германија

Отровниот течен материјал винил-хлорид е конечно дислоциран од кругот на ОХИС. Пренесен е во Германија каде ќе биде уништен. Како што соопштија од Министерството за...

Свет 20.09.20 | 20:58

Идентификувана жената која му испрати писмо со отров на Трамп

Полицијата ја идентификува жената која испрати писмо до претседателот на САД, Доналд Трамп, во кое се наоѓаше смртоносниот отров рицин. Писмото, најверојатно испратено...

Свет 14.09.20 | 10:45

Германија: Странски лаборатории потврдуваат дека Навални е отруен со Новичок

Резултатите од три лаборатории во Германија, Франција и Шведска сите независно го потврдија присуството на нервниот агенс „Новичок“ во системот на рускиот опозициски...

Македонија 23.04.20 | 09:37

Безживотни тела на кучиња по улиците на Виница

Грозна слика ги вознемири виничани, откако изминатите денови на улицата Димитар Герасимовски Дидо во овој град нашле неколку отруени кучиња како безживотно лежат на...

Црна хроника 29.06.19 | 16:21

Струмичанка со отров во кафето се обидела да го убие сопругот

Ставила хербицид во кафето и му го дала  на сопругот да го испие. 39 годишна жена од струмичкото село Иловица е  осомничена дека се обидела да го отруе нејзиниот  сопруг. ...