Ознака: откажана
Македонија 16.10.20 | 15:26

Лидија Димова избега од дебата со Александар Пандов

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, од засега непознати причини го откажа соочувањето во тв дебата со...

Останати спортови 16.10.20 | 14:23

Формула 1 трката во Виетнам е откажана поради коронавирус

Организаторите на трката од Шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Виетнам најавија откажување. Во соопштението на официјалната веб-страница на трката на патеката...

Свет 10.10.20 | 09:12

Откажана втората дебата на Трамп и Бајден

Откажана е вВтората претседателска дебата помеѓу актурлниот американски претседател, Доналд Трамп и демократскиот кандидат, Џо Бајден, што требаше да се одржи на 15...

Калеидоскоп 18.03.20 | 15:34

Откажана Евровизија!

Овогодишниот Евросонг требаше да се одржи во Ротердам, но поради новонастанатата ситуација со пандемијата со коронавирусот е откажан. Поради сѐ поголемиот број смртно...

Култура 07.03.20 | 22:07

Откажана оперската претстава „Кармен“ што беше најавена за 13 март

Национална опера и балет Скопје, вечерва соопшти дека ја откажува оперската претстава „Кармен“, закажана на 13 март, 2020 година, согласно препораката на Владата да се...