Ознака: оставки
Македонија 09.04.21 | 21:28

Николоски: Доколку функционерите вмешани во аферата “Мафија” не поднесат оставки, тогаш Македонија најверојатно ќе има реперкусии на патот кон ЕУ

Во вечерашното издание на емисија “Јади бурек” кај Јанко Илковски на ТВ Сонце гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој се осврна на...

Македонија 23.02.21 | 10:08

Владата ќе одржи седница напладне, оставките не се на дневен ред

Предлог-програмата за рамномерен регионален развој со која се уредува распределбата на средствата за оваа намена утврдени со годинашниот Буџет, ќе биде една од точките...

Македонија 23.02.21 | 09:33

Тасевски: Вие СДСМ го изгубивте правото да владеете, ниту еднаш не презедовте одговорност за тешките глупости што ги правите

После вакви скандали, нормален премиер и политичар, во нормална држава со нормален народ, во нормални околности, нормално му е да поднесе оставка и да повика на вонредни...

Фудбал 05.01.21 | 13:56

Вардар остана и без управа, Симев и Спасевски поднесоа оставки!

Најтрофејниот македонски клуб Вардар остана и без управа, откако денеска извршниот директор Самоил Симев и претседателот Мирко Спасевски се повлекоа од црвено-црните. Раководниот...

Македонија 16.11.20 | 16:25

Јорданов побара оставки од Филиче и од Георгијев: Поважни ви се изборите отколку здравјето на штипјани!

Иван Јорданов, пратеникот на ВМРО ДПМНЕ од Штип побара оставки од министерот за здравство Венко Филипче и од директорот на болницата д-р Ален Георгијев бидејќи, според...

Балкан 23.07.20 | 11:51

Борисов: Прифатени оставките на четворица министри

Прифатени се оставките на министрите за финансии Владислав Горанов, за внатрешни работи Младен Маринов, за економија Емил Караниколов и за туризам Николина Ангелкова,...

Македонија 17.07.20 | 12:35

Костовски: Александрова може само да бара оставка од своите стопани, Зоран Заев и Вице Заев

Не може да бара оставка од лидер на ВМРО-ДПМНЕ, некој што не е член на ВМРО-ДПМНЕ. Александрова може само да бара оставка од своите стопани – Зоран Заев и Вице Заев,...

Македонија 05.06.20 | 22:31

Гордана Силјановска-Давкова: „Ја држиме ситуацијата под контрола” не кореспондира со хаотичните мерки! Време е за оставки!

Професорката Гордана Силјановска- Давкова вечерва на својот фејсбук профил напиша: Не e виновен народот. Виновниците секогаш имаат име и презиме. Виновни се тие кои...

Македонија 05.06.20 | 22:21

Николовска: Министре и членови на Комисијата за заразни болести со селективни мерки не се штити јавното здравје!

На социјалните мрежи има бројни негодувања по денешната прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче. Граѓаните чии општини се во карантин и им е укажувано...

Твитови 29.05.20 | 11:03

Героски: Ќе дојде време за оставки, другарчиња!


Македонија 29.05.20 | 10:57

За Филипче пи-арот побитен од пандемијата, за Караџоски статистиката пред струката

Македонија остана единствена земја во регионот каде ризикот од ковид-19 се зголемува, вели пратеникот Антонио Милошоски, кој повика на оставка од надлежните кои ставаат...

Македонија 22.08.19 | 21:46

Зеколи: Оставка на Заев, Шекеринска, Османи, Димитров и Спасовски како залог за датум во октомври

Оставки како залог за добивање препорака во октомври бара политичкиот аналитичар Арсим Зеколи. Притиворот на Катица и Боки е повод за барање да се отпочне процесот...

Македонија 22.08.19 | 12:59

Вечер како создадена за оставки на Бихаќка

СДСМ нема време за чекање. Сѐ што мора да се случи треба да се случи не утре или следниот месец, туку уште вечерва, на најавената седница на Централниот одбор на СДСМ....

Здравје 01.08.19 | 13:12

Никој од тимот на детската кардиохириругија во „Жан Митрев“ нема најавено оставки, велат од МЗ

Министерството за здравство тврди дека досега до Министерството не најавил оставки на доктори, но и доколку одредени доктори по сопствена иницијатива сакаат да ја...

Македонија 13.06.19 | 10:28

СДСМ бара оставки од Вељановски, Милошоски и Димовски

СДСМ покажа дека се менува за напредокот на земјата да продолжи уште позасилено. ВМРО-ДПМНЕ покажува дека кај нив ништо не се менува, напротив, остануваат заглавени...

Скопје 08.05.19 | 12:54

Метлата на Заев ќе фати двајца скопски градоначалници?

По најавата за „метла“ на функционри кои не му служат доволно добро на народот, во редовите на владејачката партија таа најверојатно ќе „заигра“ и меѓу градоначалниците...

Македонија 28.04.19 | 10:02

Алфа: На функционерите не им се слушаат наредбите од Заев да си понесат политичка одговорност

Ќе се повлече ли Кирацовски од пратеничката функција, откако во четвртокот неговиот шеф, премиерот Зоран Заев, побара не само оставки од оние кои се вработени спротивно...