Ознака: остатоци
Кошарка 29.01.20 | 17:59

Форензичарите го идентификуваа телото на Коби Брајант

Поранешната НБА-ѕвезда Брајант (41) беше идентификуван со помош на отпечатоци од прсти, како и остатоците од уште тројца други лица, чии остатоци биле расфрлени на околу...

Црна хроника 25.11.19 | 15:49

Пронајдени делови од човечко тело кај Богданци

Во атарот на Богданци вчера бил пронајден човечки череп, коска и делови од облека, соопштија СВР Струмица. Пронаоѓањето на делови од човечко тело било пријавено во Полицисиската...

Црна хроника 03.04.19 | 13:12

Видеоснимка од остатоците од „цесната“ што се урна кај Солунска Глава

Министерството за внатрешни работи информира дека четворицата патници од авионот, што вчера полета од Охрид за Софија, а се урна во близина на Солунска Глава, се починати. Припадниците...

Здравје 28.01.19 | 19:30

Студент починал откако изел тестенини стари пет дена

Дваестгодишниот студент А.Ј. од Брисел, Белгија, починал откако изел тестенини стари пет дена. Трагедијата се случила во октомври 2008 година, но стана актуелена во јавноста...

Калеидоскоп 24.12.18 | 10:20

Археолози пронашле скаменети остатоци од коњи во Помпеја

Археолози пронашле скаменети остатоци од коњ, поточно потковица и седло, во штала на древна вила во близина на Помпеја. Директорот на археолошкиот парк во Помпеја, Масимо...