Ознака: ослободување од работа
Македонија 28.10.20 | 10:22

Да спасиме живот, ја имаме таа можност: Мицкоски апелира бремените жени да се ослободат од работа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук ги повика Владата и министерот за здравство Венко Филипче да ги ослободат од работа бремените...

Македонија 27.10.20 | 09:56

Да спасиме живот, ја имаме таа можност: Мицкоски апелира хронично болните да се ослободат од работа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук ги повика Владата и министерот за здравство Венко Филипче да ги ослободат од работа хронично...

Здравје 13.03.20 | 13:46

МТСП објави листа на хронични состојби за ослободување од работа

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) информира дека согласно дополнителните мерки на Владата за превенција од ширење на болеста COVID-19, следните категории...