Ознака: оштетени
Култура 11.11.22 | 14:53

Светските музеи се загрижени по нападите на климатските активисти

Околу стотина меѓународни музеи денеска во заедничко соопштение изразија длабока загриженост од постапките на климатските и екоактивистите, насочени кон оштетување...

Скопје 15.08.22 | 14:22

Откорнати и искршени клупите во паркот Македонија

Оштетени, искршени и откорнати клупи, расфрлени во зеленилото во парк Македонија, е сликата која утрово нашите екипи ја затекнаа во паркот, велат од ЈП „Паркови и зеленило“...

Сервиси 28.07.22 | 09:32

По Калитеа, оштетени македонски возила и во Афитос

Дваесетина возила со македонски регистарски таблички биле оштетени (искршени стакла, дупнати гуми, удрена каросерија…) во текот на изминативе два дена во Калитеа...

Црна хроника 22.07.22 | 21:29

Едно лице е приведено на разговор за оштетените автомобили во катната гаража зад ТЦ „Буњаковец“

Едно лице е приведено и со него се разговара за оштетените автомобили во катната гаража зад ТЦ „Буњаковец“. Командирот на ПС Центар, Игор Стаменковски ме информираше...

Скопје 22.07.22 | 15:04

Герасимовски: МВР изврши увид во катната гаража кај ТЦ „Буњаковец“ – оштетени се вкупно 18 возила и приведено 1 лице

По немилиот настан кој утринава се случи во монтажната катна гаража зад ТЦ „Буњаковец“, градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, разговараше со Игор...

Црна хроника 08.01.21 | 16:29

Сопствениците поделени во три групи: Ќе се проценува штетата од пожарот во „Глобал“

Сопствениците на продавници и тезги во Трговскиот центар „Глобал“ во Струмица се поделени во три групи за проценка на штетите од пожарот-целосно оштетени, делумно...

Црна хроника 22.09.20 | 16:20

Јанакиески бара да биде дел од листата оштетени во случајот „Таргет-Тврдина“ за прислушкувањето

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, ќе достави барање до Кривичниот суд за да биде додаден во листата на оштетени во предметот Таргет-Тврдина за нелегалното...

Црна хроника 30.04.19 | 15:55

Оштетени неколку надгробни споменици

Вчераво 11.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на гробиштата во село Брњарци имало оштетени неколку надгробни споменици. Се преземаат мерки за расчистување на...