Ознака: Орце Ѓорѓиоски
Скопје 21.02.22 | 15:19

Ѓорѓиевски на средба со унгарскиот амбасадор во Република Македонија, Н. Е. Ласло Дукс

Остваривме средба со унгарскиот амбасадор во Република Македонија, Н. Е. Ласло Дукс, информираше градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски. На овој работен состанок...

Економија 29.06.20 | 14:32

Ѓорѓиевски: Семејната фирма на Цветанка Иванова испумпала милон евра од општина Струмица

СДСМ го користи Буџетот  на општина Струмица за раздавање тендери на луѓе блиски до Заев. Зоран Заев и неговите наследници градоначалници на Струмица само на семејната...

Македонија 23.06.20 | 13:25

Ѓоргиевски: Во нормална држава денес Заев и Дончев ќе беа со лисици на рацете пред суд

Во нормална држава денес Зоран Заев и Ден Дончев ќе беа со лисици на рацете. Во нормална држава, почитувани, ваквите криминалци веќе ќе беа пред судот. Во само 30 секунди...

Македонија 08.05.20 | 13:05

Дали Ден Дончев веќе ја напуштил државата?

Дали е вистина дека Ден Дончев веќе ја напуштил државата и дали Зоран Заев и Вилма Русковска ќе преземат одговорност за тоа?ЈО со месеци молчи и не презема никакви активности...

Македонија 26.03.20 | 19:29

Ѓорѓиевски: ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше кон ситуацијата да се пристапи сериозно, власта не нè послуша

На денешниот „Live chat“ на ВМРО-ДПМНЕ организиран под мотото „Затоа што секој живот вреди“ гостуваше членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски. Тој истакна...

Македонија 19.02.20 | 15:35

Ѓорѓиевски: СДСМ со фалсификат поништуваат решенија во МВР

Очајни се намерите на СДСМ и Оливер Спасовски да го опструираат работењето на техничката Влада која треба да ги спроведе изборите, вели Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на...

Македонија 06.02.20 | 14:43

Орце Ѓорѓиевски: Заев треба кривично да одговара затоа што истрагата за „Монструм“ ја насочи во погрешен правец

На денешната прес-конференција Орце Ѓорѓиевски истакна дека „Зоран Заев е вистинскиот монструм“. Тој од почетокот на 2015-та година на прес конференции, изјави, интервјуа...