Ознака: Орце Ѓеорѓиевски
Македонија 27.11.21 | 14:35

Ѓорѓиевски: Внимаваме на квалитетот на изведбата, проектите треба да бидат трајни

Увид во градежните активности на ул. „Пушкинова” во Општина Кисела Вода изврши градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Станува збор за фрекфентна улица која веќе се асфалтира...

Скопје 11.10.21 | 21:19

Ѓорѓиевски: Ќе го намалиме данокот и ќе изградиме две технолошки развојни зони за граѓаните на Кисела Вода

Јас не само што се надевам, јас сум убеден во поинаков исход, затоа што во секојдневната комуникација со нашите сограѓани добиваме голема поддршка од нивна страна. Нашите...

Македонија 05.10.21 | 13:53

Ѓеорѓиевски: Со мојот тим имаме програма која има целосен опфат за сите категории на наши сограѓани

Сакам да ви се заблагодарам најнапред од срце за сесрдечната поддршка која секојдневно ја добивам од ваша страна за подадената рака од ваша страна цел изминат период...

Скопје 29.09.21 | 15:20

Ѓорѓиевски: Парковите и зеленилото да бидат застапени во новиот ДУП Расадинк со најмалку 100.000 м2

Фејсбук статус на кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски. Општина Кисела Вода мора да ги третира сите свои граѓани подеднакво. Денес,...

Македонија 28.09.21 | 14:10

Ѓорѓиевски: Создаваме нова иднина за Кисела Вода, нови 3.500 паркинг места, Расадник со ново зеленило

На мојата прва прес конференција во официјалниот дел од кампањата сакам да бидам краток, јасен и концизен, и да ставам акцент на два крупни проекти кои јас и мојот тим...

Скопје 07.09.21 | 08:37

Еве какви промени се најавуваат во Општина Кисела Вода под доаѓањето на новиот градоначалник Ѓеорѓиевски

Kандидатот за градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски најавува промени во работењето на општинската администрација по неговото доаѓањер на власт Сега ако поднесете...

Скопје 06.09.21 | 19:44

Во Драчево во местото Чуприја ќе има нова населба за млади брачни парови, вети кандидатот Орце Георгиевски

Во општина Кисела Вода се планира и изградба на нова населба,вети кандидатот за градоначалник Орце Ѓеоргиевски. Новата населба е планирано е да биде на влезот на Драчево...

Скопје 06.09.21 | 18:40

Eве каде ќе бидат новите две индустриски зони во Општина Кисела Вода кои ги ветува канидатот за градоначалник Ѓеорѓиевски

Кандидатот за градоначалник за општина Кисела Вода  Орце Ѓеорѓиевски ветува дека за време на неговиот мандат треба да има и две нови индустриски зони. Тие ќе бидат во...

Скопје 25.08.21 | 22:09

Ѓеоргиевски: Не е време ниту за лево, ниту за десно. Време е да тргнеме напред, да има нормални услови за живот за сите

Нудам решенија за секој еден од вас. Не сакам да одвојам ниту минута за СДСМ затоа што тие се завршена работа. Граѓаните не се задоволни од нив, а ревизијата за нивното...

Македонија 23.06.21 | 17:52

Ѓорѓиевски до Заев: Доколку се чувствуваш неспособен и истрошен можеш да си поднесеш оставка

Не знам од каде го црпиш ова и зошто се чувствуваш престарен, Зоране, но 46 години се доволно зрели за водење политика, можеби најубавите. И држава. Но еве, ако се чувствуваш...

Скопје 18.06.21 | 21:22

Ѓорѓиeвски: Градоначалникот на Кисела Вода за промена на сијалици наместо 250.000 евра, сака да потроши енормни 2,4 милиони евра

Наместо 250.000 евра за промена на сијалици колку што реално чини и е предвидено за оваа студија, градоначалникот сака да потроши енормни 2,4 милиони евра. Значи ние, некого...

Скопје 07.12.20 | 20:04

Ѓорѓиевски до Темелковски: Градоначалниче во заминување, чии бизнис интереси заштитувате во Пржино и Црниче?

Демагогот Темелковски повторно во негов стил, наместо да сработи некој проект од интерес за нашите сограѓани, седи пред компјутер и цитира народни умотворби. Градоначалниче...

Македонија 28.10.20 | 11:05

Ѓорѓиевски: Секој напад врз претседателот Мицкоски е директен напад врз ВМРО-ДПМНЕ

Во услови кога Зоран Заев е на прагот Македонија да ја погребе национално но и економски, важно е за него да има слаба опозиција, вели Орце Ѓоргиевски од ВМРО-ДПМНЕ. И...

Македонија 03.07.20 | 23:09

Ѓорѓиевски: Денови нѐ делат до конечната победа

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека денови нѐ делат до конечната победа, денови нѐ делат кога заедно ќе го кренеме македонското знаме и...

Македонија 28.06.20 | 17:15

Ѓорѓиевски: Општина Струмица искеширала 70 тендери и преку милион евра на фирмата на Цветанка Иванова од СДСМ

Зоран Заев и неговите блиски соработници ја исцицаа државата. Додека народот тоне во сиромаштија и не знае како ќе преживее до утрешниот ден, Заев и неговите функционери...

Македонија 07.05.20 | 13:06

Ѓорѓиевски: Зошто ЈО се уште молчи и не смее да го повика Дончев на разговор?

Oрце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска истакна дека според тврдењата и пишувањата на медиумите Ден Дончев бил главата на криминално рекетарска шема за земање на мито...

Македонија 06.05.20 | 13:37

Ѓорѓиевски: Власта прави операција за спасување на Ден Дончев од аферата Рекет 2, затоа што пипците од октоподот одат до Зоран Заев

Мора навистина да се покажал Ден Дончев чим Рускоска обвинителството на толку афери и сомневања за криминал дозволува слободно да си замине. И веројатно тие сомневања...