Ознака: општина бутел
Скопје 15.06.22 | 08:26

Ново фудбалско игралиште во населеното место Расадник

НОВО ФУДБАЛСКО ИГРАЛИШТЕ ВО НАСЕЛЕНОТО МЕСТО РАСАДНИК! Денес со фудбалскиот натпревар помеѓу учениците на ООУ Св. Климент Охридски и ООУ Ацо Шопов официјално се пушти...

Скопје 11.04.22 | 17:55

Формиран нов зелен коридор во општина Бутел

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, заедно со градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски и директорот на ЈП Паркови и зеленило, Ангеле Сотировски,...

Скопје 24.02.22 | 19:42

Учениците од “ООУ Климент Охридски” во посета на Општина Бутел

Денеска Општина Бутел беше домаќин на основниците од “ООУ Климент Охридски”, информираат од општината. Учениците можеа одблиску да се запознаат со функционирањето...

Скопје 09.02.22 | 18:35

Смилевски не одговори како може производи со слични спецификации во тендер да се со цени 6000 пати повисоки

Велимир Смилевски и СДСМ денес зборуваат за се , само не за суштинското нешто. Јавноста треба да знае како се манипулирало со тендерите во општина Бутел. Како тоа кабелот...

Скопје 18.01.22 | 23:41

Костовски почна со потпишување на решенијата за легализација во Бутел

Градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски вечерва поќна со потпишување на решенијата за легализација на објекти на територија на општината. Со овој чин се одглави процесот...

Скопје 10.01.22 | 15:58

Костовски: Службите се на терен, се чисти снегот во Љубанци, Љуботен и Радишани

Дарко Костовски, градоначалникот на Општина Бутел објави службите се на терен и се чисти снегот во Љубанци, Љуботен и Радишани Заедно со Град Скопје навремено со брза...

Црна хроника 25.12.21 | 18:51

Се степале адвокат и вработен во Министерството за финансии во Бутел

МВР во својот полициски билтен информира дека се интервенирало по пријава за тепачка во просториите на Општина Бутел, без да се наведе дали станува збор за вработени...

Скопје 02.12.21 | 12:26

По 250.000 денари за семејствата на настраданите во сообраќајката во Бугарија

На предлог на градоначланикот на општина Бутел Дарко Костовски, на седница на општината советниците идногласно одлучија на семејствата кои потекнуваат од општината,...

Скопје 19.11.21 | 17:41

Костовски: Општинската администрација мора да биде високо професионална, и ниту еден вработен не смее да остане без работни обврски!

Градоначалникот на Бутел, Дарко костовски на својот фејсбук профил соопшти детали за прекинот на договор за работа на шеесет лица во Општина Бутел од кои половината...

Црна хроника 09.11.21 | 12:20

Крвава драма пред Општина Бутел: Вработен прободен со нож од неговиот брат

Вработен во Општина Бутел, утрово во непосредна близина на општинската зграда бил прободен со нож, по што е пренесен во Ургентниот центар во Скопје. Од МВР соопштуваат...

Скопје 02.11.21 | 20:44

Костовски: 40-ина луѓе биле вработени во општината и добивале плата, иако не доаѓале на работа

Дарко Костовски, новиот градоначалник на Бутел во вечерашната Топ Тема на Телма, рече дека по првичните анализи на работата на претходникот откриено е дека 40-ина луѓе...

Скопје 15.10.21 | 10:07

Д-р Николов и Костовски ветуваат дека можат и оти ќе ги донесат промените во општина Бутел

ВМРО-ДПМНЕ во општина Бутел на овие локани избори има добар тандем. Тоа е Дарко Костовски за градоначалник и докторот Игор Николов како носител на советничката листа. Николов...

Скопје 28.09.21 | 21:01

Aрсовска со теренска активност во Бутел: Јас сум човек што доаѓа од народот и заедно со нив да го направам Скопје подобро место за живеење

Од денеска кандидатката за градоначалник на град Скопје, Данела Арсовска ја започна теренската активност од врата на врата и посети повеќе домови, каде што имаше можност...

Скопје 03.08.21 | 23:46

Возило на општина Бутел истура шут на дива депонија

До нашата редакција пристигна видео за кое се тврди дека возило на општина Бутел истура шут на дива депонија. Според тврдењата видеото е направено деновиве. Дали Општина...

Македонија 05.07.21 | 20:46

Велимир Смилевски повторно во трката за градоначалник на Бутел

Актуелниот градоначалник на општина Бутел повторно ќе се кандидира за градоначалник на општината. Денес ја поднесов мојата кандидатура за градоначалник на општина...

Скопје 11.04.21 | 20:29

Комуналците на општина Бутел самите ги создаваат депониите во Кучевачка Бара

ФАТЕНИ НА ДЕЛО! Вработени во општина Бутел фрлаат ѓубре и прават огромни депонии во населеното место Кучевачка Бара, пишува на Фејсбук страната  Го сакам Бутел. -Ова...

Скопје 29.11.20 | 14:05

Дивоградби никнуваат во Бутел: Имаме ли градоначалник, правила и сектор за урбанизам

Граѓани на општина Бутел реагираат дека преку ноќникнуваат куќи за кои, како што велат, веројатно нема дозвола за градење. На фејсбук страницата „Го сакам Бутел“ тие...

Македонија 29.06.20 | 13:24

Стаменковска: Сомнеж за предизборен поткуп во Општина Бутел

Состојбата во јавниот сектор не била никогаш полоша. Овие изминати три години, јавните институции, како на државно, така и на локално ниво, се целосно разградени. Наместо...

Македонија 26.06.20 | 13:04

Мисајловски: СДСМ дрско ги излажа пензионерите, од ветувањата нема ништо

Владо Мисајловски, носителот во ИЕ 2 третиот ден од изборната кампања го започна со средба со пензионерите од Општина Бутел. Заедно со Мисајловски на средбата присуствуваа...