Ознака: Општина Аердром
Скопје 20.01.22 | 13:14

Муцунски го презентираше буџетот на општина Аеродром за 2022 година

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, денеска пред новинарите и претставниците на бизнис секторот го презентираше развојниот буџет за 2022 година на општината. Развојниот...

Скопје 03.01.22 | 13:45

Општина Аеродром утринава засади симболично 22 дрвја и вети дека ќе ги заврши сите капитални проекти

Општина Аеродром утринава засади симболично 22 дрвја и вети дека ќе ги заврши сите ветени проекти за оваа година. На првиот ден од првата работна недела во 2022 година би...

Скопје 25.12.21 | 17:08

Предновогодишен хуманитарен настан во Општина Аеродром

Во духот на новогодишните празници и празнувањето, Општина Аеродром пред платото на Капитол мол, денеска организираше незаборавен хуманитарен настан, со цел преку...

Скопје 02.12.21 | 18:13

Спортскиот центар „Марко Божиновски“ во Ново Лисиче е во завршна фаза

Спортскиот центар „Марко Божиновски“ во Ново Лисиче, во скопската општина Аеродром е во завршна фаза, објави на фејсбук градоначалникот Тимчо Муцунски. На предлог...

Скопје 22.11.21 | 20:41

Mуцунски се сретна со архиепископот на МПЦ Стефан

Градоначалникот на општина Аеродром денеска се сретна со архиепископот на МПЦ Стефан на која се говорео за имотите и храмовите на скопската епархија кои се наоѓаат...

Скопје 19.11.21 | 22:54

Со новата локална власт дивите депонии во Аеродром ќе станат минато

Со новата локална власт дивите депонии во Аеродром ќе станат минато, вели градоначалникот на скопската општина Тимчо Муцунски. Тој на својот профил објави дека се продолжува...

Скопје 11.11.21 | 12:35

Општина Аеродром се зафати со решавање на проблемите со паркинг на лицата со инвалидитет

Општина Аеродром упати јавен апел до сите лица со инвалидитет кои имаат потешкотии при паркирањето на своите возила во близина на своите живеалишта, да достават уредно...

Скопје 11.11.21 | 10:28

Четвртоодделенците од „Љубен Лапе“ го прашуваа градоначалникот Муцунски како функционира локалната самоуправа

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, во својот кабинет ги прими четвртоодделенците од основното училиште „Љубен Лапе“. Учениците заинтересирани околу...

Скопје 02.11.21 | 14:03

Муцунски: Локалните власти свесно дозволувале масовно загадување во општина Аеродром

Новоизбраниот градоначалник на Општина Аеродром Тимчо Муцунски денеска во изјава за медиумите посочи што е планирано во однос на депонијата во Долно Лисиче, пред мостот...

Скопје 05.10.21 | 20:09

Муцунски: Се обврзуваме за зазеленување на кејот, поставување нова опрема и редовна санација

Кејот е симбол на Аеродром кој мора да го одржуваме!, вели Тимчо Муцунски, кандидат на ВМРО ДПМНЕ за скопската општина Аеродром. Потребно е комплетно уредување на кејот!  Се...

Кошарка 07.09.21 | 20:31

КК Работнички реагира: Федерацијата и Општина Аеродром да објаснат зошто нашиот клуб не е поканет на турнирот во чест на Цевка

Од 9. до 12. септември во Скопје ќе се одржи првиот меморијален турнир во чест на нашиот легендарен тренер Драган Василов Цевка. На меѓународен кошаркарски турнир за играчи...