Ознака: опожарени возила
Црна хроника 02.12.22 | 19:11

Изгореа мазда во Кисела Вода и мерцедес во Ченто

Денеска (02.12.2022) во СВР Скопје било пријавено дека во 01.20 часот на ул.„Антон Попов“ настанал пожар во патничко возило „мазда“ со скопски регистарски ознаки, сопственост...

Црна хроника 08.08.22 | 11:34

Пироман палел кај Зелен пазар: Уништени се возила, а пробал да запали и влез на зграда

Пироман дивеел во центарот на Скопје во саботата навечер околу полноќ. На паркингот кај Зелено пазарче уништени се повеќе автомобили, а избегната е поголема трагедија...

Македонија 23.07.22 | 21:20

Мицкоски: За опожарените возила во Прилеп наместо да се гонат вистинските извршители и нарачателите, се гонат лица кои немаат врска со случаите

Живееме во време како во Бејрут во најлошите времиња, така отприлика функционира моментално Македонија. Тотално безредие, а тоа е така затоа што тие кои треба да го спроведуваат...

Црна хроника 25.06.21 | 19:11

Ноќва повторно гореа возила на „Рузвелтова“

Ноќва околу 03.05 часот во СВР Скопје пријавено било дека на ул.„Франклин Рузвелт“ во Скопје настанал пожар во патничко возило „бмв 530“, со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 27.03.21 | 15:10

23-годишник ги запалил двата автомобила пред хотелот во Охрид

Дваесет и тригодишен охриѓанец е обвинет за опожарување на две возила. „ Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“,...

Црна хроника 26.03.21 | 09:46

Ноќва гореа две возила пред познат охридски хотел

Две возила на паркинг пред познат хотел во Охрид ноќва беа опожарени, пренесува „News 1“. Како што пренесува порталот, инцидентот се случил во време на полициски час. На...

Македонија 05.07.20 | 15:46

Кој го пали светлото, а кој автомобилите? Ќе отвори ли Рускоска истрага против нарачателите?!

Мафија владее со Република Македонија. Вчерашните аудио материјали тоа го потврдуваат. Вчера бевме сведоци и ние и целата јавност како член на подземјето Горан Димовски...

Македонија 05.07.20 | 10:39

Дали Тушникот е дел од „екипата за брза интервенција“ на Заеви со „лиценца“ за палење коли?

Едно од лицата коешто според авторот на аудиоснимката која вчера беше поставена видео платформата ЈуТјуб учествува во снимениот разговор во кој се наведуваат низа...

Македонија 04.07.20 | 18:53

После денешната аудиобомба дали станува јасно кој стои зад сериското палење возила низ Македонија?

Од 2017 година навака јавноста често слушаше за запалени возила кои никогаш не се откри кој е сторителот. Денес медиумите објавија аудио бомба во која се слушаат два гласа...

Македонија 04.07.20 | 16:24

ВМРО-ДПМНЕ: Од снимките се гледа бандитскиот однос на семејството Заеви, JO веднаш да ги повика на разговор

Фрапирани сме од содржината на снимката која ја емитуваа медиумите, а од која се слушаат сведоштва како братот и зетот на премиерот нарачуваат палење на автомобили,...

Црна хроника 04.05.20 | 15:08

Гореше „БМВ“ во Штип

Во СВР Штип денеска било пријавено дека на ул.„Сутјеска“ настанал пожар на патничко возило „БМВ“, сопственост на З.Ч.(34) од Штип, од кој било зафатено и патничко возило...

Црна хроника 25.04.20 | 15:20

Опожарено возило во Куманово, сопственикот се сомнева дека пожарот е подметнат

На 24.04. околу 04,00 часот во Куманово на ул. “Ѓуро Пуцар-Стари“, опожарено е патничко моторно возило марка “ауди“ со кумановски регистарски ознаки сопственост на М. Д....

Црна хроника 12.03.20 | 11:15

Две деца во болница поради вдишан чад откако ноќва три возила беа запалени во Чаир

Утринава околу 3:34 часот во СВР Скопје било пријавено дека во подземни гаражи на ул.„Седма албанска бригада“ во Чаир настанал пожар при што биле опожарени три возила,...

Балкан 22.01.20 | 09:27

Aтина гори: Трета ноќ по ред се палат возила, синоќа опожарени 18

Во периодот меѓу 1 и 3 часот по полноќ, непознати сторители во неколку различни населби во Атина запалиле 18 паркирани возила, а ова е трета ноќ по ред со идентични инциденти,...

Црна хроника 16.01.20 | 13:45

Ребека и јас ја имавме таа несреќа да бидеме случајна мета на пиромани

Автомобилот „мини купер“ на пејачката и водителка Сузана Турунџиева било опожарено ноќва околу 3 часот, а огнот до пола го зафатил и возилото во сопственост на пејачката...

Црна хроника 13.01.20 | 15:44

Две возила опожарени во Скопје

Вчера во Полициската станица Чаир, Б.Д.(53) од Скопје пријавил дека на претходниот ден околу 18.30 часот настанал пожар во неговото патничко возило „опел астра“, кое било...

Црна хроника 13.01.20 | 15:35

Две возила запалени во Скопје

Вчера во Полициската станица Чаир, Б.Д.(53) од Скопје пријавил дека на претходниот ден околу 18.30 часот настанал пожар во неговото патничко возило „опел астра“, кое било...

Црна хроника 08.11.19 | 19:09

Фатен струмичанец кој запалил возило

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти...

Црна хроника 24.10.19 | 19:02

Сопругата на Маричиќ објави снимка од возилата во пламен

Поранешната пратеничка Маринела Маричиќ Тушева, која сега работи во Министерството за одбрана, на фејсбук објави видеоснимка, на која се гледа како гори еден од двата...

Црна хроника 24.10.19 | 18:06

Пеплосаните возила на Маринела Тушева ги скараа ВМРО-ДПМНЕ и Костадинов

Последниот инцидент во Штип каде е запален автобомилот на членови на СДСМ е доказ за тоа за каква обнова се залагаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска портпаролот...