Ознака: операција
Свет 13.10.19 | 09:47

Ќе оди до крај: Ердоган најави дека операцијата во Сирија ќе трае се додека не биде надмината заканата

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за време на телефонскиот разговор со британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека Анкара ќе ја продолжи операцијата во Сирија...

Здравје 20.09.19 | 23:21

Мила закренува, третата операција помина успешно

Третата операција на нашата ќеркичка Мила, која беше извршена на 18 септември, помина успешно, сподели Зоран Димоски од Охрид, татко на малечката Мила која ја крена Македонија...

Останати спортови 10.09.19 | 09:17

Состојбата на Шумахер се подобрува? Шампионот пренесен во Париз на „тајна операција“

Поранешниот првак во Формула 1, Михаел Шумахер, итно бил пренесен во клиника во Париз, јавуваат светските медиуми. Според весникот „Паризиен“, германскиот ас вчера...

Калеидоскоп 01.09.19 | 12:18

Србин голтнал 9 лажички, докторите од него извадиле уште еден предмет

Во текот на изминатива неколку денови докторите од Ургентниот центар во Белград имале еден многу необичен случај и оперативен зафат. Кај нив дошол пациент кој имал...

Здравје 30.08.19 | 13:03

Апелот на Менче имаше успешен епилог: Успешно е оперирана во Србија и може да чекори

Апелот кој го испрати скопјанката Менче Трповска пред еден месец за операција на нејзиниот лев колк, дојде до својот успешен епилог. Вчера и беше направена операција...

Свет 17.08.19 | 19:09

Од одмор на операциона маса, хоспитализиран Јункер

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер го прекина одморот и ќе биде итно опериран, соопшти Европската комисија, додавајќи дека тој морал да го прекине...

Македонија 24.07.19 | 17:21

Приватна болница го тужи Боки 13, не им платил операција

Пред судијката Лилјана Зафировска-Петреска во скопскиот граѓански суд нa 6 ноември годинава треба да се појават неформалниот сопственик на „1 ТВ“, притворениот Бојан...

Ракомет 24.06.19 | 14:43

Проблемите со коленото се зад Стоилов, од утре почнува со рехабилитација

Капитенот на РК Вардар, Стојанче Стоилов, пред околу една недела имаше операција на менискусот на левото колено која била успешна и тој веќе од утре ќе започне со процесот...

Естрада 01.05.19 | 09:07

Лила Стојановска призна: Ги оперирав само градите

Лила Стојановска за естрадниот магазин „Бекстејџ“ конечно проговори за естетските корекции кои ги има направено. Иако многумина коментираат дека популарната водителка...

Естрада 12.04.19 | 10:42

Босанац итно пренесен во болница, опериран од срце

Драган Стојковиќ – Босанац итно завршил во болница, по што веднаш му била направена операција на срцето. Музичарот и член на жирито во музичкото шоу „Ѕвездите на...

Естрада 25.03.19 | 18:01

Саша Поповиќ повторно опериран во приватна клиника

Саша Поповиќ насмеан излезе од една приватна клиника во четвртокот наутро, каде што беше за да го реши проблемот со окото, кој го измачувал веќе некое време. Саша секогаш...

Здравје 21.03.19 | 21:46

Заедно можеме – На Кристијан му требаат уште 800 евра за лекување

Кристијан Андреев е дете кое боледува од многу тежок облик на аутизам и епилепсија. Недостасуваат уште 800 евра за Кристијан за замине на лекување во Турција. -Ајде да...

Здравје 01.03.19 | 16:41

Во ПЗУ „Д-р Митаноски“ се вршеле операции на црно

Недостасуваат документи во документацијата што ја доставиле сопствениците на приватните ординации „Јанита“ и „Д-р Крсте Митаноски“ до сантарните инспектори. Лекарите...

Црна хроника 24.02.19 | 16:13

Булент Ибрахим бил опериран во супстандардни услови, обвинува неговото семeјство

Од понеделникот до средата, Ибрахим примал инфузија од докторот кој го оперирал во изнајмената операциона сала во Аеродром. Состојбата се влошувала од минута во минута,...

Здравје 22.02.19 | 18:20

ДСЗИ: Операцијата на починатото момче ја извршил лекар од ПЗУ„Јанита“ во изнајмена сала

Државниот санитарен и здравствен инспекторат го соопшти името на ординацијата каде што му била извршена интервенција на 29 годишно момче кое што вчера почина во Градската...

Црна хроника 19.02.19 | 13:04

Битолчанец починал за време на операција

Осумдесет и тригодишен бтолчанец им подлегнал на повредите со кои се здобил при пад опд скала. Од Битолската клиничка болница вчера околу 15 часот во СВР Битола било...

Естрада 15.02.19 | 18:16

Цеца оперирана во најстрога тајност: Не ми личеше на годините

Светлана Цеца Ражнатовиќ долго размислувала за намалување на градите, а оваа интервенција чувана во стога тајност ја направила пред две недели. Цеца никогаш не криела...

Црна хроника 15.02.19 | 13:00

Филипче: На 20-годишна девојка и е згмечена ногата, можна е ампутација

Министерот Венко Филипче денеска ги посети повредените од автобуската несреќа и изјави дека во текот на денот треба да се изврши хируршка интервенција на млада девојка...

Скопје 15.02.19 | 11:36

Во иста болница повредениот и спасувачот: Скокна од патот да помогне на повредените, во мракот не претпостави дека е високо 4-5 метри, ја скрши раката, но сепак помагаше

На социјалните мрежи сеуште се споделуваат искуства од автобуската несреќа кај Карпалак. Еве сум тука во чекалната пред одделот во Болницата „8 Септември“ каде што...

Семејство 12.02.19 | 12:30

Сакала поголеми гради па останала без една дојка – поради грешка

Џеси му се обратила на пластичниот хирург, др. Тери Дуброу и др. Пол Насиф, кои биле прославени од емисијата “Botched” на TLC. Го опишала своето страшно искуство. Џеси,...