Ознака: операција
Црна хроника 15.02.19 | 13:00

Филипче: На 20-годишна девојка и е згмечена ногата, можна е ампутација

Министерот Венко Филипче денеска ги посети повредените од автобуската несреќа и изјави дека во текот на денот треба да се изврши хируршка интервенција на млада девојка...

Скопје 15.02.19 | 11:36

Во иста болница повредениот и спасувачот: Скокна од патот да помогне на повредените, во мракот не претпостави дека е високо 4-5 метри, ја скрши раката, но сепак помагаше

На социјалните мрежи сеуште се споделуваат искуства од автобуската несреќа кај Карпалак. Еве сум тука во чекалната пред одделот во Болницата „8 Септември“ каде што...

Семејство 12.02.19 | 12:30

Сакала поголеми гради па останала без една дојка – поради грешка

Џеси му се обратила на пластичниот хирург, др. Тери Дуброу и др. Пол Насиф, кои биле прославени од емисијата “Botched” на TLC. Го опишала своето страшно искуство. Џеси,...

Мода и убавина 09.02.19 | 20:10

Што значи успешна операција на нос – на Холивуд му успеале само три

Ако нешто има за да се рине со лопата тоа се лоши пластични операции на кој било дел од телото, а бидејќи носот е највидлив, почнуваме од него. Сме виделе лоши зафати, но...

Македонија 21.01.19 | 10:01

Дарко и Кавадарци собраа 81.000 денари за Драгана

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот во Кавадарци заедно со навивачката група Лозари Исток успеаја да соберат нешто повеќе од 81.000 денари кои ќе бидат донирани за...

Калеидоскоп 06.12.18 | 09:22

Наместо да легне на операција, докторка со скршено стапало оди да оперира

Докторка од Клиничкиот центар во Белград стана интернет-хериоина благодарение на својата лудост, но пред сè, посветеност кон работата. Даница Груичиќ тргнала да оперира...