Ознака: онлајн платформа
Македонија 29.09.20 | 21:32

Хаос со платформата: Наставниците збунети, секој ден нови инструкции со назнака итно

Продолжува хаосот со плаформата за учениците. Секојдневно до наставниците стигнуваат информации и инструкции како да работат во неа. „Република“дојде до допис во...

Македонија 29.09.20 | 14:09

Средношколски глас за платформата: Фијаско!

По вчерашниот неуспешен тест на националната платформа за онлајн настава на Министерството за образование, следуваа и денешните при провни часови, но платформата повторно...

Македонија 29.09.20 | 08:45

Средношколците со остра реакција за падната платформа: Образованието е право, а не привилегија

Националната платформа за учење на далечина не функционира, се вели во реакцијата на Средношколски глас, откако вчера учениците во речиси сите основни и средни училишта...

Македонија 28.09.20 | 15:27

ВМРО ДПМНЕ: Тестирањето на Националната платформа не издржа ни 30 минути

Владата на СДСМ на само два дена пред и така одложениот старт на учебната година направи целосен колапс на образовниот систем. Денешното тестирање на Националната платформа...

Македонија 23.09.20 | 09:35

Царовска: Да нема илузии дека учебната година ќе биде совршена

Никој не треба да има илузија дека оваа учебна година ќе биде совршено организирана, рече во вчерашното гостување во емисијата „200“ на „Алсат“, министерката за образование...

Македонија 17.09.20 | 13:33

Две недели пред почетокот на новата учебна година почнаа обуките на наставниците за платформата за онлјан наставата

На две недели пред почетокот на новата учебна година, денеска почнаа обуките на наставниците за користење на националната платформа за онлајн настава. Министерството...