Ознака: оља ристова
Македонија 26.02.21 | 23:10

Судијката Ристова до власта: Не се фалете со пресудата за „Таргет-Тврдина“, тоа е независна судска одлука, а не ваше дело

Судијката во Кривичниот суд, Оља Ристова, ги повика политичарите од власта, да не ја прикажуваат како свој успех објавената пресуда за случајот „Таргет – Тврдина“,...

Македонија 23.12.19 | 14:58

Лајкуваше кога ги апсеа, а денес ќе им го оценува обвинителниот акт: Апелација не ја иззема судијката Оља Ристова

Апелациониот суд во Скопје ја одби жалбата на адвокатите во најновиот случај за т.н. организатори на настаните од 27 април со која се бараше изземање на судијката Оља...

Македонија 06.12.19 | 13:23

Судијката Оља Ристова лајкувала статус за апсењето на ексдиректорот на УБК, а денес треба да му оценува обвинителен акт

Судијка која треба да оценува обвинителниот акт за најновиот, петти, случај за настаните на 27 април Оља Ристова на Фејсбук лајкувала статус напишан од нејзиниот брат...

Македонија 16.05.19 | 19:30

Додека осудените од Диво насеље правеа ицнидeнти внатре, cyдиjкa се oбидeла да пpeгaзи пoлицajци нaдвop

Судијката Оља Ристова предизвикала cepиoзeн бeзбeднoceн ицнидeнт пред Kpивичниoт cyд во Скопје, откако со својот автомобил се обидела да пpeгaзи тројца пoлицajци, кои нe ѝ дoзвoлилe...