Ознака: оливер ристовски
Македонија 06.12.19 | 14:08

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да го разреши Оливер Ристовски поради навредите упатени кон партијата

ВМРО-ДПМНЕ бара најитно извинување за навредите и етикетирањата од типот фашисти упатени кон партијата од страна на владиниот заменик министер Оливер Ристовски, искажани...

Македонија 06.12.19 | 11:33

Министер на Заев ги нарече ВМРО-ДПМНЕ фашисти

Заменик министерoт за правда Оливер Ристовски вчера во емисијата „24 анализа“ ги нарече фашисти. Во дебатата, адвокатот Тони Менкиноски, претседател на правната комисија...

Македонија 17.09.19 | 22:35

Ја ставивте Катица во притвор за да ви ги предаде предметите?

Ја ставивте Катица во притвор да ви ги предаде предметите?! Ова трае подолго време. Зошто таа не го напиша писмото претходно? Не знаеше, не го знеше законот или некој во...

Македонија 30.07.19 | 08:24

Ристовски: Измените што ќе ги договориме со опозицијата ќе бидат вметнати како амандмани

Заменик-министерот за правда Оливер Ристовски по средбата во Владата меѓу претставници на Владата и опозицијата за Предлог-законот за јавното обвинителство, со кој...

Македонија 28.06.19 | 13:15

Ристовски: Министерството за правда не може да бара ревизија на азилот на Груевски

Заменик-министерот за правда Оливер Ристовски денеска рече дека Северна Македонија не може да бара ревизија на азилот на поранешниот премиер Никола Груевски, и министерството...