Ознака: оливер ивановиќ
Балкан 30.12.19 | 08:11

Почнува судењето за убиството на Ивановиќ

Пред Специјалниот суд во Приштина денеска би требало да се одржи подготвителна расправа за обвинетите за вмешаност во убиството на лидерот на граѓанската иницијатива...

Балкан 18.12.19 | 09:13

По две години почнува судењето за убиството на Оливер Ивановиќ

 Судскиот процес против осомничените за вмешаност во убиството на лидерот на Граѓанската иницијатива СДП, Оливер Ивановиќ, ќе  почне на 30 декември, изјави синоќа Махмут...

Балкан 02.12.19 | 15:27

Подигнато обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството...

Балкан 23.11.19 | 19:28

Покренати нови обвиненија: Се стеснува кругот околу убиството на Оливер Ивановиќ

Специјалниот обвинител на Косово Сула Хоџа покрена обвиненија против косовските Срби, Недељко Спасоевиќ и Марко Рошиќ, за помагање во убиството на косовскиот политичар...

Балкан 15.03.19 | 20:25

Хоџај: Белград го уби Оливер Ивановиќ по налог на Вучиќ

Косовскиот вицепремиер Енвер Хоџај изјави денеска дека е јасно оти зад минатогодишното убиство на политичарот Оливер Ивановиќ, еден од лидерите на косовските Срби,...