Ознака: Олимпик Марсеј
Фудбал 08.04.22 | 10:32

Tепачка во Марсеј: Погледнете како се пресметаа навивачите на Олимпик и на ПАОК

Натпреварот меѓу Олимпик и ПАОК имаше и предпремиера. Неа ја приредија навивачите на двата тима на улиците на Марсеј. Тие во Франција и во Грција важат за најхулгани...

Фудбал 28.11.21 | 23:44

Марсеј ја прекина црната серија

Во последниот натпревар од 15-то коло на франциското фудбалско првенство Олимпик Марсеј ја совлада Троа со 1:0, остварувајќи ја првата победа во последните четири натпревари. Далеку...

Фудбал 03.10.21 | 14:05

Умре контроверзниот газда на Марсеј: Tапи местеше натпревари, но го искачи Олимпик на врвот на Европа

Почина Бернард Тапи, долгогодишниот сопственик на Олимпик Марсеј. Тој беше главен во францускиот  фудбал во деведесеттите години кога играше два пати играше во финалето...

Фудбал 09.08.21 | 10:00

Летаа шишиња во Монпеље

Двајца навивачи беа уапсени по натпреварот од воведното коло на Францускиот фудбалски шампионат помеѓу Монпелје и Марсеј, пренесува „АФП“. За време на прославата...