Ознака: олга лозановска
Македонија 15.07.22 | 13:40

Вчера го цитиравте Петре М. Андреевски, а лани го исфрливте од учебниците

Олга Лозановска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска расправа посочи дека со Договорот кој го потпиша Заев за добрососедство ја отвори Пандорината кутија...

Македонија 07.01.22 | 21:06

„Имаш температура, нема каде да се тестираш, лекови од 5.000 денари купуваш приватно“: Пратеничката Лозановска остро за хаосот оставен од Венко Филипче

Пратеничката Олга Лозаноска со остри критики за хаосот во здравството и ситуацијата во кое е оставено, иако веќе две години живееме во пандемија. На ден Божиќ, имаш температура....

Македонија 27.07.20 | 13:35

Бројките го демантираат Филипче, бројот на новозаболени е над 10 проценти од тестираните

Епидемијата ескалира, бројот на новозаболени се зголемува, бројот на згаснати животи се зголемува поради неспособноста на СДСМ, рече на денешната прес-конференција...