Ознака: олабавување
Македонија 27.09.21 | 12:30

Можно олабавување на мерките ако се почитуваат протоколите

Министерот за економија Крешник Бектеши очекува олабавување на рестриктивните мерки во претстојниот, зимски период доколку граѓаните и угостителските објекти ги...

Свет 27.02.21 | 23:21

Зголемен е бројот на пациенти во болниците: Премиерот на Белгија најави дека нема олабавување на мерките

Премиерот на Белгија, Александар Де Кро, истакна дека рестриктивните епидемиолошки мерки во земјата ќе останат засилени, додавајќи дека последната недела е зголемен...

Македонија 21.09.20 | 22:13

Пановски: Мерките нагло се олабавија и сега веќе 2-3 месеци се нема контрола врз корона вирусот

Универзитетскиот професор д-р Никола Пановски во „Топ Тема“ на Телма истакна дека вакво покачување или таканаречен втор бран се очекувал во ноември, а не сега, но како...

Свет 21.04.20 | 10:05

Италија постепено ќе ги ублажува рестриктивните мерки од 4 мај

Италија ќе започне полека да ги ублажува рестриктивните мерки наметнати од пандемијата од 4 мај, изјави денеска премиерот на земјата, Џузепе Конте. Италија целосно се...