Ознака: октопод
Македонија 24.02.20 | 10:05

Во исто време премиер и врховен судија, веќе нема дилеми дека Заев е главата на октоподот

Веќе нема дилеми кој е главата на октоподот и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека нема дилеми...

Македонија 23.02.20 | 14:42

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава, пишува на Фејсбук Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ. Денеска Антонио...

Македонија 13.02.20 | 21:59

Мицкоски: Наместо да се занимава со таблата, Спасовски нека побара одговорност од главата на октоподот

Во емисијата „Што не јасно“ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше запрашан дали го погодува тоа што Спасовски бара разрешување за Министерката за труд и социјална...

Македонија 24.09.19 | 11:22

Затворањето на истрагата со Јанева е доказ дека Русковска цело време барала начин да ги спаси вистинските рекетари

Вилма Русковска вчера покажа дека е само пипка на октоподот на Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека затворањето на истрагата за случајот „Рекет“ и затворањето...

Македонија 19.09.19 | 11:40

Подарок пред Влада, од народот за Заев

Утрово пред зградата на Владата беше оставен подарок за премиерот – голема кукла октопод со неговото име на неа. Граѓаните со ова порачаа дека бараат расчистување...

Македонија 17.09.19 | 13:08

Сѐ е веќе договорено со Зоран Заев: Лажејќи, Јовески се вплeтка во октопотодот на Зоран Заев

Порталот Инфомакс дознава дека на највисоко владино ниво е договорено истите обвинители од СЈО кои досега ги воделе предметите, да ги водат и од сега, а оваа одлука...

Македонија 07.09.19 | 09:07

Кики и Фрики ги добивале директивите од Илинденска бб

Кики и Фрики шетаат слободни, а на сите ни е јасно дека директивите ги добивале од Илинденска бб, пишува во соопштението на опозициската ВМРО-ДПМНЕ испратено до средствата...

Црна хроника 06.09.19 | 14:57

Скопјанец пробал да прошверцува 70 кила октоподи, шкампи и лигњи на Богородица

Во текот на изминатите четири недели, царинските службеници откриле два обиди за криумчарење дрога, едно возило со бункер и неколку обиди за криумчарење разна стока,...

Македонија 26.08.19 | 09:21

Рускоска и Јовевски очајно бараат начин по четврти пат да го амнестираат Зоран Заев

Власта е целосно инкриминирана и во паника. Криминалната банда на чело со аболицираниот Заев е качена на воз во еден правец, правец од кој нема назад. Месеците на Илинденска...

Македонија 24.08.19 | 09:28

Што ќе беше ако Заев не беше главата на октоподот?

Смешно и жално е што после четири месеци од добивање на сите докази за случајот Рекет, Заев дозволи УЈП да влезе во контрола на невладините организации на Боки 13. Уште...

Македонија 22.08.19 | 10:45

Мисајловски: Периодов треба да покаже дали Катица ќе биде жртвено јагне за да не стигне правдата до главата на октоподот

Корупциските афери, рекетот и тргувањето со правото и правдината се огромна кочница на оваа влада и ќе бидат нотирани како нов предуслов за европската перспектива,...

Македонија 12.08.19 | 11:12

Јасна е и улогата на Рускоска, обвинителството прави сè за да ги заштити Заев и Јанева

Работата на Катица Јанева и СЈО не е само обична шминка и покажување на некаква активност, како што си се објаснуваат по телефон. Нивната работа е многу сериозна бидејќи...