Ознака: октомври
Астро 01.10.19 | 16:51

Нов месец, нови предизвици: Октомври им нoси позитивни промени на овие знаци

Октомври на некои знаци ќе им биде обележан со промени и нови настани. Овие три хороскопски знаци може да очекуваат подобрување во одредени сфери од животот. Близнаците...

Астро 30.09.19 | 19:19

Meсец за слободните Девици и заљубените Бикови: Љубовен хороскоп за октомври

Вага 24.9.-23.10. Ако сте во врска: Ќе добиете поголемо внимание од саканата личност, па потрудете се да возвратите на грижата која ќе ви биде пружена. И на партнерот му е потребна...

Астро 29.09.19 | 19:33

Октомври за три знаци катастрофален, за три – најдобар годинава

Октомври ќе го раздрма животот на овие 6 хороскопски знаци. За некои тој ќе донесе многу хаос, промени, проблеми и други тешкотии, па тие едвај ќе ја држат главата надвор...

Астро 29.09.19 | 19:19

Седум неверојатни особини на луѓето родени во октомври

Секој месец во годината е различен на свој начин, со себе носи различни појави и случувања, па така е и со луѓето кои се родени во тој месец. Тие се разликуваат од сите...

Сервиси 14.09.19 | 19:07

Славчо Попоски со детална прогноза за октомври: Подгответе се за снег

Во текот на октомври месец не е исклучена можноста да дојде до продор на позначително студена маса од север, прогнозира Славчо Поповски, според моменталните анализи...