Ознака: ОИ
Останати спортови 21.03.22 | 23:38

Организаторите на ОИ во Париз објавија популарни цени за влезниците

Организаторите на Олимписките игри во Париз 2024 ја презентираа денеска својата стратегија за продажба на влезниците, објавувајќи оти половина од вкупниот број билети...

Останати спортови 31.07.21 | 10:28

ОИ: Нови 21 случај на коронавирус, нема заразени спортисти

Потврдени се нови 21 случај на коронавирус, од кои 19 се поврзани со Игрите во Токио, но меѓу нив нема заразени спортисти, соопшти претпладнево Организацискиот комитет...

Останати спортови 29.07.21 | 08:52

ОИ: Нови 24 случаи на коронавирус, двајца хoспитализирани

Организаторите на Олимписките игри во Токио соопштија денеска за 24 нови позитивни случаи на коронавирус, што е најголем дневен пораст на заразени откако домаќините...

Македонија 28.07.21 | 10:04

Зекири демантира дека бил на ОИ во Токио

Генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири ги демантираше шпекулациите во јавноста дека отпатувал во Токио на ОИ, заедно со челниците на МОК. Новинарот Боби Христов...