Ознака: охридска болница
Вести 22.02.21 | 13:51

Разрешен и суспендиран секретарот на болницата во Охрид, кој се вакцинира преку ред

Директорот на охридската болница денеска ќе го разреши и суспендира секретарот на болницата, кој спротивно на Националниот план за ковид-имунизација се вакцинира...

Македонија 21.02.21 | 20:46

И секретарот на охридската болница ја кажа својата верзија зошто се вакцинирал преку ред

Се огласи секретарот на Охридската болница по вчерашниот скандал. Ја примив вакцината бидејќи сум член на Кризниот штаб и сум во директен констант со целиот медицински...

Македонија 20.02.21 | 20:36

Не е ниту лекар или медицинско лице: Секретарот на охридската болница се вакцинирал како приоритетен

Секретарот на Охридската болница, Антонио Наумовски денеска се вакцинирал со вакцината на Фајзер како приоритетен, иако не е ниту лекар или медицинско лице, пренесува Страна.мк Наумовски,...

Македонија 23.04.20 | 13:09

Лекарската комора го осуди однесувањето на охридските доктори кои не сакале да примат пациент со симптоми на корона

Лекарската комора соопшти дека нејзиниот Извршен одбор и Комисијата за етички и правни прашања вчера на вонредна седница расправале за етичкиот аспект на однесувањето...