Ознака: Охрид колинг
Музика 02.08.22 | 17:34

Тими Трампет на „Охрид колинг“ со „Јовано, Јованке“, „Слушам кај шумат шумите“ и развиорено македонско знаме честиташе Илинден

Светски познатиот ди Џеј Тими Трампет со “Јовано Јованке” и “Слушам кај шумат шумите” и развиорен бајрак со македонско знаме на синоќешниот Охрид Колинг ни го честита...

Музика 01.08.21 | 11:03

Спектакуларен почеток на годинешниот „Охрид колинг“

Охрид има разновидна фестивалска понуда овој продолжен празничен викенд. „Охрид колинг“ од синоќа на сцената носи вкупно 13 музичари, главно диџеи, кои настапуват...

Музика 06.07.21 | 12:14

Тридневен фестивал „Охрид колинг“ од 31 јули до 2 август

OHRID CALLING сепак како тридневен фестивал кој ќе се одржи од 31-ви јули до 02-ри август, на вашето омилена фестивалска локација, охридската Касарна! Во моментов ги финализираме...

Музика 02.07.20 | 10:00

„Авалон“ го одложи „Охрид колинг“ за догодина

„Авалон продукција“ реши да го откаже Фестивалот на отворено „Охрид колинг“ кој требаше да одржи од 30 јули до први август годинава во Касараната во Охрид. Иако Комисијата...

Музика 12.05.20 | 11:26

Одржувањето на петтото издание на „Охрид колинг“ зависи од состојбата со коронавирусот

Организаторите на „Охрид колинг“, го најавуваат петтиот јубилеен роденден на фестивалот, за кој, изразуваат надеж дека како и секоја година ќе се одржи од 31 јули до...

Музика 05.08.19 | 09:57

„Охрид колинг“ од 1 до 4 август понуди неповторливо музичко доживување

Од 1 до 4 август на нова локација, во кругот на поранешната касарна во Охрид, се одржа четвртото издание на „Охрид колинг 2019“ („Ohrid calling 2019“), фестивалот што иницијално...

Музика 02.08.19 | 19:06

Растик, Оли Џејмс, Маркус Шулц, Нерво и легендарниот Феди ле Гранд вечерва на „Охрид колинг“

Вториот ден од „Охрид колинг“ почнува во 20 часот со Rastik, Olly James, Markus Schulz, Nervo и легендарниот Fedde Le Grand! Вратите ќе бидат отворени во 19 часот соопштија организаторите. Вчерашниот...

Музика 01.08.19 | 16:24

Стив Аоки, Галоски и dj Felicity вечерва во Охрид: Почнува „Охрид колинг“

Фестивалот ќе започне во 20 часот и ќе го отвори dj Felicity,  во 21 часот следи настапот на Галоски, а веднаш потоа, во 22:30 часот на сцена ќе го видиме STEVE AOKI! Забавата продолжува...

Музика 25.07.19 | 14:44

„Охрид колинг“ од 1 до 4 август ќе понуди несекојдневно музичко доживување

Од 1 до 4 август на нова локација, во кругот на поранешната касарна во Охрид, ќе се одржи четвртото издание на „Охрид колинг 2019“ („Ohrid calling 2019“), фестивалот што иницијално...

Музика 08.03.19 | 14:29

16 светски имиња доаѓаат на „Охрид колинг“

Најголемиот проект на Авалон Продукција во 26 годишна работа во Република Македонија- фестивалот OHRID CALLING 2019 е најавен со големи светски имиња. По спектакуларните настапи...