Ознака: ограничување
Балкан 30.10.20 | 10:52

Словенија останува под строги мерки и следната недела

Ригорозните мерки за запирање на социјалниот живот во Словенија остануваат на сила и следната недела, одлучи синоќа на седница владата на Јанез Јанша, бидејќи епидемиолозите...

Свет 24.10.20 | 13:27

Словачка го ограничува движењето на луѓето

Словачка донесе нови мерки за ограничување на движењето на луѓето, откако беше потврден најголемиот број новозаразени во земјата од почетокот на пандемијата. Од денеска...

Економија 27.09.20 | 16:00

Власта ветуваше четири викенди без ДДВ, Заев денеска најави само еден и тоа сo ограничување

Владата предводена од СДСМ на големо го најавуваа проектот „Викенд без ДДВ“, но сега испадна сосема спротивното. Наместо за крајот на август – почетокот на септември...

Свет 26.09.20 | 20:42

Полицијата го растури протестот во Лондон против новите ограничувања за Ковид-19

Илјадници демонстранти се собраа на плоштадот Трафалгар во Лондон во саботата во знак на протест против новите ограничувања за Ковид-19, додека претставниците на лондонската...

Свет 10.09.20 | 16:56

Англија забранува собирање на повеќе од шест лица на затворен и отворен простор

Од понеделник во Англија ќе бидат забранети собири на повеќе од шест лица поради наглото зголемување на бројот на заразени со корона вирусот. Според британската Влада,...

Свет 23.03.20 | 12:09

Нови ограничувања на воздушниот сообраќај

Нови ограничувања на воздушниот сообраќај денеска се воведени во Австралија, Нов Зланд, Обединети Арапски Емирати, Хонг Конг, Сингапур и Тајван во рамките на мерките...