Ознака: огњен врањеш
Фудбал 12.02.20 | 09:54

Се восхитувам на Душко Тошиќ, а се каам поради се: Врањеш си ја отвори душата

Контроверзниот босански репрезентативец Огњен Врањеш пред една година беше централна фигура во регионов после секс-аферата со Јелена Карлеуша, која крена голема прашина,...

Естрада 09.01.20 | 18:50

Врањеш повторно се вртка околу куќата на Карлеуша: Уплашена сум за себе и за децата

Пред околу една година фудбалерот Огњен Врањеш објави фотографии на кои пејачката Јелена Карлеуша е гола, по што јавно ја обелодени нивната афера. Оттогаш следуваше...

Естрада 04.11.19 | 21:00

Врањеш со неочекуван потег: Ги повлече сите тужби против Карлеуша

Јелена Карлеуша и Огнен Врањеш денес имаа закажано судење, меѓутоа српските медиуми известуваат дека ниту еден од нив не се појавил на судењето. Извор близок до фудбалерот...

Калеидоскоп 26.10.19 | 15:47

Повеќе да се грижи за своите деца, отколку за туѓите: Брутална порака на Огњен Врањеш до Карлеуша

Босанскиот фудбалер Огњен Врањеш беше гостин во една емисија каде првпат проговори за скандалот со Јелена Карлеуша. Светот ми го свртеа некои „бабароги“. Се обидоа...

Естрада 24.10.19 | 20:43

Болно: За роденденот на Врањеш бившата сопруга се маскирала во Карлеуша

Триесеттиот роденден на фудбалерот Огњен Врањеш е топ тема во регионот. Српските медиуми откркиваат која е зеленокосата девојка на роденденот, на кој главна ѕвезда...

Калеидоскоп 23.10.19 | 08:52

Сите голи: Врањеш не го симнал погледот од Цеца, а неговата бивша жена ја ископирала Карлеуша

Фудбалерот Огњен Врањеш во Атина приреди гала журка по повод неговиот 30 роденден, и петтиот роденден на неговата ќерка,  на која специјална гостинка му била Цеца Ражнатовиќ....

Естрада 22.10.19 | 10:10

Гореше Атина: Додека Цеца пеела, Врањеш ги дувал свеќичките, а неа цело време ја гушкал

Огњен Врањеш синоќа го прослави својот 30 роденден во Атина, а прославата ја увеличала и пејачката Цеца Ражнатовиќ која направила  атмосфера за паметење. Деталите од...

Естрада 16.10.19 | 09:21

Отиде ли предалеку: Карлеуша јавно ги спореди Душко Тошиќ и Огњен Врањеш

Јелена Карлеуша првпат јавно одлучи да проговори за Огњен Врањеш, обвинувајќи го дека ѝ го направил животот пекол. Вели дека заради него животот ѝ бил во опасност,...

Естрада 24.09.19 | 10:23

Врањеш ја бара Цеца за 50.000 евра: Фудбалерот прави гала роденденска забава!

Огњен Врањеш решил да направи гала роденденска прослава во октомври, по повод 30 роденден, на кој би му пеела, ни повеќе ни помалку туку лутата соперничка на неговата...

Естрада 24.09.19 | 09:42

Ќе се убиеле со поглед: Прва средба на Душко и Огњен после секс аферата со Карлеуша!

Душко Тошиќ и Огњен Врањеш се сретнале првпат после порно аферата која го потресе Балканот, а чии главни актери беа токму босанскиот фудбалер и Јелена Карлеуша. Шок...

Фудбал 11.09.19 | 21:35

По скандалот со Карлеуша, Врањеш се враќа во репрезентацијата на БИХ

Огнен Врањеш се враќа во репрезентацијата на Босна и Херцеговина. Тој беше исфрлен од тимот по порно скандалот со Јелена Карлеуша. Но, лошите резултати во последниот...

Калеидоскоп 04.08.19 | 16:42

Не е за помлади од 18 години: Врањеш со најновата објава ги доведе следбениците до делириум

Фудбалерот на грчки АЕК, Огњен Врањеш многу е активен на социјалните мрежи, а со новата објава ги доведе следбениците до делириум. Врањеш постави една скоро, па сосема...

Естрада 27.06.19 | 18:06

Баш му е гајле за се: Врањеш не се плаши од момчето на Катарина!

Снимката од бакнежите на Катарина Грујиќ и Огњен Варњеш се прошири со брзина на светлоста и нема кој не поздина гледајќи што прават пејачката и тогаш женетитот фудбалер. Меѓутоа...

Фудбал 19.06.19 | 12:12

Убави вести после секс скандалот: Огњен Врањеш се крена од пепелта!

Дефанзивецот на Андерлехт, Огњен Врањеш се наоѓа на прагот на враќање во атинскиот АЕК, после само една година помината во белгискиот великан. Врањеш после добрата прва...

Естрада 05.06.19 | 10:25

Огњен засекогаш ѝ рече збогум на ЈК: Блокира сѐ што има врска со Карлеуша!

Огњен Врањеш веќе не сака ниту да ја слушне, ниту да ја види поранешната љубовница Јелена Карлеуша, ни во стварниот, ни во виртуелниот свет. Фудбалерот на Анредлехт кој...

Естрада 25.04.19 | 10:39

Доби што заслужи, остана и без маж и без пари: Врањеш жестоко ја прозва Карлеуша

Огњен Врањеш воопшто не го погоди веста дека неговата поранешна  љубовница Јелена Карлеуша се разведува. Фудбалерот на Андерлехт смета дека неговата некогашна драга...

Калеидоскоп 19.04.19 | 13:20

Огњен Врањеш купил накит од Цеца Ражнатовиќ, а на оваа дама планира да и го подари

Oгњен Врањеш ја покажа хуманоста на дело! Според пишувањата на српски „Курир“, фудбалерот кој што во последните три месеци е во центарот на вниманието поради аферата...

Калеидоскоп 19.04.19 | 09:54

Љубовникот на Карлеуша одушеви со потегот: Врањеш купи огрлица од Цеца за 3.000 евра

Огњен Врањеш ја покажа хуманоста на дело. Како што дознава српски Курир, Врањеш, кои последите месеци беше во центарот на интересот на јавноста поради аферата со Јелена...

Фудбал 16.04.19 | 23:39

Ова е неговата страст и најважната жена во неговиот живот: Врањеш фатен со русокоса, не крие колку ја сака

Секс скандалот кој го потресе регионот полека стивнува, а свој епилог ќе добие дури на суд. Фудбалерот Огњен Врањеш и Јелена Карлеуша веќе не се одзиваат по прашање на...

Фудбал 28.03.19 | 09:48

Мртов е за мене: Сопругата на Огњен Врањеш прв пат истапи во јавност!

Жената на Огњен Врањеш, познат по аферата со Јелена Карлеуша, реши да стави точка на нивниот брак, а откако тој е приведен во Белгија, таа прв пат јавно се огласи. Се разведов...