Ознака: Огнен Јанески
Македонија 07.08.21 | 17:29

Огнен Јанески: Пази Бога ти „предвреме го прекинаа летниот одмор”…Па тој не требаше ни да започне!

Тоа што сте се вратиле порано и сте си го „прекинале предвреме” одморот не ве вади од себичноста и ароганцијата, реагира на својот фејсбук-профил новинарот Огнен Јанески. Пази...

Македонија 09.10.19 | 09:27

Царовска за Јанески: Добро, салам ли е овој?

Пејачката Тања Цароска остро реагира на советот кој водителот Огнен Јанески ѝ го дава на мајка, чие дете починало пред три месеци зошто немало кој да го прими на Ургентен. Добро,...

Македонија 22.08.19 | 07:21

Јанески: Катица беше божица, па сега е зад решетки, а можеше да стане Тито во оваа држава

Огнен Јанески, новинар и првоборец на Шарената револуција, го изразува своето разочарување од Катица Јанева. Човек, со право може да го изрази своето разочарување денес,...

Македонија 13.08.19 | 20:56

Огнен Јанески: Многу педерски премиере, многу педерски

Огнен Јанески, поранешниот главен и одговорен уредник на телевизијата „24“ на социјалните мрежи реагира на последната изјава на премиерот Зоран Заев во која вели дека...

Македонија 05.07.19 | 10:40

Огнен Јанески: Вие мене најблиското – семејството, а јас вам најљубеното – парите и функциите

Во статус на Фејсбук, Огнен Јанески, кој неодамна си поднесе оставка од позицијата глаен и одговорен уредник на телевизијата 24 вести, вели дека некој во власта чепка,...

Кариера 01.07.19 | 15:15

Огнен Јанески повеќе не е главен уредник на ТВ 24

Огнен Јанески повеќе не е главен уредник на ТВ 24, објави Економски Лидер од извори во телевизијата. Тој си дал оставка од функцијата, а на негово место привремено се враќа...