Ознака: оглас за вработување
Македонија 11.02.21 | 11:01

Пријавени 2.964 кандидати за 600 места за полицајци

Вкупно 2.964 кандидати се пријавиле за полициски службеници на последниот јавен конкурс на МВР објавен во декември лани, на кој треба да се вработат 600 полицајци. Од пријавената...

Македонија 14.01.21 | 12:34

Многу работа во министерството на Царовска: Обpaзoвaниe вpaбoтyвa 15 cлyжбeници

Оглас за вработување на 15 нови државни службеници на определено време распиша Министерството за образование, а како што е наведено се вработуваат административци поради...

Економија 14.02.20 | 10:22

Нова реформа на власта: 280 предизборни вработувања во Пошта

Директорот на Македонски пошти, Еујп Рустеми од ДУИ, распиша оглас за вработување лица во државната институција. Јавниот оглас е распишан за пополнување на 280 работни...

Македонија 10.02.20 | 11:45

Распишани огласи за вработување на 14 лица во МНР

Вкупно 14 соработници и референти се бараат во деветте огласи за вработување кои денеска ги објави Министерствтото за надворешни работи. Се нуди вработување за работните...

Интима 06.02.20 | 21:54

Одлична плата и работни услови – се бара испробувач на секс-играчки

Британска компанија вработува лице чија работа ќе биде тестирање на сексуални играчки. Годишната плата која ја нудат е 45 илјади евра. Огласот за вработување доаѓа од...

Економија 09.01.20 | 15:28

Предизборните вработувањата се пуштени на најјако: СДСМ во поход на брутална партизација на државниот апарат

Предизборните вработувања од страна на СДСМ продолжуваат со полна пареа. Општинската и државната администрација се полни со забрзно темпо, со луѓе подобни и блиски...

Македонија 08.01.20 | 17:51

Кога имате 4420 вработувања пред избори, тие може да бидат само во функција на партизирање на системот

Над (4 420) огласи за вработувања за само два месеци. Тоа е огромна дисторзија на системот. Над (4 420) нови вработувања значат дополнителни оптеретувања на буџетот. Овие огласи...

Македонија 05.01.20 | 14:52

Невенка Стаменковска Стојковски: За два месеци власта распишала огласи за 4.131 вработувања, за нова партизација и непотизам

Во изминатиот период во јавноста не беше достапна вкупна бројка на работни места за кои се распишани огласи за вработување во државната управа, ова денеска во изјава...

Економија 03.01.20 | 10:22

Војската на Дамјан Манчевски – активни 247 огласи за предизборни вработувања во администрацијата

Кога министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски на бизнис-секторот му ги понуди „кецашите“ од администрацијата, јавноста ја дочека информацијата...

Македонија 23.12.19 | 22:02

На десет дена пред формирање на техничката влада огласи за вработување во МВР

На само неколку дена пред техничкиот министер да застане на чело на Министерството за внатрешни работи, според таканаречениот Пржински договор за одржување на предвремените...

Економија 18.12.19 | 22:11

Катастар вработува седумнаесет Албанци, по двајца Роми и Турци, еден Србин и еден од други националности

Уште една тура предизборни вработувања. Овојпат дувлото е Агенцијата за катастар. Во јавниот оглас пишува дека се врабтуваат 23 државни службеници по етнички клуч: седумнаесет...

Култура 13.12.19 | 12:05

Министерство за култура вработува: Објавен оглас за 12 службеници

Министерството за култура објави оглас за вработување на 12 службеници. Врз основа на член 35 од Закон за административни службеници („Службен весник на Република Македонија”...

Македонија 10.12.19 | 23:41

Горан, Александар, Дејан, Кире, Златко стануваат Албанци за да се вработат во јавната администрација

Кире Трајковски, Дејан Илиевски, Златко Серафимовски, Горан Трајковски, Томислав Јанкуловски – Албанец, Александар Мишковски и Стивен Коцев  – други нациналности,...

Македонија 20.11.19 | 11:20

Димитров да го стопира огласот, оправдани се сомнежитe за силни политички влијанија

Македонскиот дипломатски синдикат денеска изрази загриженост поради објавувањето на 21 интерен оглас за упатување дипломати во дипломатско-конзуларните претставништва...

Култура 14.11.19 | 13:32

Гостиварскиот театар се екипира: Објавен оглас за вработување на 8 актери

Националната установа Гостиварски театар се екипира со професионален кадар. По првите 16 вработувања, од кои поголемиот дел беа помошно-технички персонал, театарот...

Македонија 13.11.19 | 13:42

Предизборно се вработуваат и 125 професионални војници во АРМ

Министерството за одбрана денеска објави Јавен оглас за прием на нови 125 професионални војници на служба во Армијата на Република Македонија. Подетални информации...

Економија 11.11.19 | 11:30

Ред се реди: Се договорија избори, па почнаа да се вработуваат луѓе на сите нивоа

Педесетина огласи за вработување во јавниот сектор во моментов се објавени од страна на Агенцијата за администрација, кои покажуваат дека најмногу луѓе периодов вработуваат...

Македонија 27.10.19 | 20:11

Mасовно вработување во администрацијата пред избори

Власта на Заев е во очај. Катастрофата која ја создадоа се обидуваат да ја покријат со класична предизборна корупција на гласачите, па спроведуваат партизација на...

Македонија 17.06.19 | 10:46

Граѓаните кои ќе аплицираат на огласот на МВР да поднесат барање и да обезбедат потврда

Основниот кривичен суд – Скопје соопшти дека сите граѓани родени на територија на град Скопје кои ќе аплицираат на огласот на Министерството за внатрешни работи за...

Економија 13.06.19 | 11:37

МВР објави оглас за вработување: Се бараат 600 полицајци

Министерството за внатрешни работи објави оглас за вработување на 600 полицајци за секторите за внатрешни работи во Скопје, Струмица, Охрид, Битола, Тетово, Велес, Штип...