Ознака: Огерта Манастирлиу
Балкан 02.02.22 | 18:58

Манастирлиу: Премногу е рано да се прогласи победа над пандемијата со Ковид-19

Албанската министерка за здравство Огерта Манастирлиу рече дека 56 отсто од населението во земјата е целосно вакцинирано, но истакна дека е премногу рано да се прогласи...

Балкан 01.12.21 | 22:11

Омикрон пристигнал во Албанија?!

Министерка за здравство на Албанија, Огерта Манастирлиу, соопшти дека постои веројатност Омикрон сојот на корона вирусот веќе да пристигнал во земјата. Таа појаснува...

Балкан 24.08.21 | 18:23

Албанија во последните две недели има петпати повисок број на новозаразени

Во Албанија се влошува епидемиолошката состојба со Ковид-19. Официјалните податоци велат дека во последните две недели се потврдени над 3.500 новозаразени. Епидемиолошките...

Балкан 01.07.21 | 14:09

Манастирлиу: Во Албанија нема случај со делта сојот, но има загриженост, ќе набавиме уште милион вакцини од „Фајзер“

Министерката за здравство на Албанија, Огерта Манастирлиу, на пленарна седница на албанскиот парламент изјави дека во земјата досега не е регистриран ниту еден случај...

Балкан 10.04.21 | 11:00

Во Албанија веќе се вакцинирани над 250 илјади луѓе

Вакцинацијата против корона вирусот во Албанија продолжува со несмалена динамика и до сега се имунизирани 250.676 лица. Министерката за здравство, Огерта Манастирлиу,...