Ознака: офицерски дом
Култура 09.05.22 | 10:32

Концерт на Дино Имери за Денот на Европа во Офицерскиот дом во Битола

Денот на Европа во Битола ќе биде одбележан со целовечерен концерт на маестро Дино Имери, што ќе се одржи во концертната сала на Палатата Офицерски дом. Од Културен и...

Култура 19.04.22 | 17:58

Битолскиот камерен оркестар ја воодушеви публиката во Офицерски дом

Синоќа во Битола, во изведба на Камерниот oркестар•••IWConnect прозвучи извонредното дело „Стабат Матер” на Перголези, а повод беше Велигденскиот концерт кој овој...

Култура 18.01.22 | 13:06

КИЦ-Битола најави богата културна програма во Кино „Манаки“ и во Офицерскиот дом

ЈОУ Културен и Информативен Центар-Битола, институција основана пред неколку месеци во 2021 година, најави богата културна програма што ќе ја реализира оваа година. Програмските...

Култура 10.01.22 | 21:58

Публиката воодушевена од Божиќниот концерт во Офицерскиот дом

Во Офицерскиот дом се одржа Божиќниот концерт во организација на Општина Битола, а по повод големиот христијански празник Божиќ. Присутните имаа можност да го проследат...

Кујнски тефтер 08.12.21 | 14:34

„Слоу фуд“ викендов го исполни Офицерскиот дом во Битола со убав и насмеан свет и огромен бран на добро расположение

„Слоу фуд“ викендов со винскиот салон ја направи Битола значајна точка на глобалната винска сцена со овој настан. Во Битола, овој викенд се одржа третиот по ред Вински...

Македонија Култура 03.11.21 | 08:53

Офицерскиот дом во Битола ги отвора вратите за посетителите

Офицерскиот Дом во Битола, што скоро една деценија беше затворен и надвор од употреба, вечерва повторно ги отвора вратите за уметниците и публиката, за гости и туристи,...

Македонија 19.12.20 | 13:11

Заев во Битола во увид на реконструкцијата на Офицерскиот дом

Претседателот на Владата Зоран Заев заедно со министерката за култура Ирена Стефоска извршија обиколка и се информираа за динамиката на реконструкцијата на Офицерскиот...