Ознака: офф фест
Музика 04.06.19 | 20:27

Прекрасно отворање на годинешниот Оф фест

Според еуфоричните реакции на публиката, а и ние го делиме истото мислење, синоќа во распродадениот Салон на МОБ, имавме прекрасно отворање на годинешниот OFFest. Catrin Finch...

Култура 22.04.19 | 10:24

Офф-фест ја објави програмата: Девет настапи и еден документарен филм во рекордни шест дена

Традиционалниот ОФФ-Фест, што годинава ќе се одржи (во рекордни шест дена) од 3 до 8 јуни, е сочинет од 9 настапи и еден документарен филм. Осумнаесеттото издание на фестивалот...

Култура 12.04.19 | 09:48

Крсте Роџевски со њујоршкиот Ол-стар бенд на 3 јуни на Офф-фест

Македонскиот композитор, гитарист и пејач со кадифен глас Крсте Роџевски, кој повеќе од 20 години живее и работи во Њујорк, ќе одржи ексклузивен концерт во рамките на...

Култура 08.02.19 | 14:31

Оливер Белопета: Скопскиот џез фестивал е одбиен поради лични причини на членовите на комисијата и дилетантизам

По објавувањето на годишната програма на Министерството за култура, се редат директори на фестивали, издавачи, актери кои реагираат на распределбата. Оваа година во...