Ознака: одрон
Македонија 18.06.23 | 10:58

Интензивните врнежи предизвикаа одрони на Дабнички канал во Прилеп

Последните поројни дождови, што врнеа и во текот на ноќта, предизвикаа оштетувања на коритото на  Дабнички канал во Прилеп и е направена дупка што е проширена до работ...

Свет 05.06.23 | 08:08

Одрон во Кина-19 мртви

Деветнаесет лица вчера загинаа во свлечиште во провинцијата Сечуан, во југозападна Кина, објавија кинеските државни медиуми. Според првичните информации за несреќата,...

Сервиси 05.04.23 | 08:48

Нормализиран сообраќајот на автопатот Скопје-Велес

Сообраќајот на автопатот Скопје – Велес е нормализиран, информира АМСМ во утринскиот извештај за состојбата на патиштата. Сообраќајот беше во прекин од синоќа поради...

Сервиси 05.04.23 | 08:35

Oткако патници цела ноќ останаа во своите возила, отстранет одронот на автопатот Скопје-Велес

Сообраќајот на автопатот Скопје – Велес е нормализиран, информира АМСМ во утринскиот извештај за состојбата на патиштата. Сообраќајот беше во прекин од синоќа поради...

Сервиси 04.04.23 | 09:19

Внимавајте: Одрони на патиштата во Пијанечко-Малешевскиот регион

Обилните дождови кои во текот на вчерашниот ден го зафатија Пијанечко-Малешевскиот регион, утрово повторно создадоа проблеми со одроните на регионалните патишта. На...

Црна хроника 24.01.23 | 08:43

Oдрон на обиколницата над Битола, сообраќајот пренасочен низ центарот

Поради одрон на камења на патниот правец Прилеп – Ресен, кај обиколницата над Битола, сообраќајот од 1:10 часот се пренасочува низ централното градско подрачје. Како...

Сервиси 14.10.22 | 08:53

Одрони на патот Демир Хисар – Кичево, сообраќајот се одвива по една лента

Поради одрони од поголеми карпи на регионалниот пат Демир Хисар – Кичево во близина на рибникот Белица, од утрово во 06:15 часот сообраќајот на овој патен правец се одвива...

Сервиси 11.06.22 | 14:44

Повеќе од осум часа прекин на сообраќајот: Патот Градско – Прилеп се уште затворен, нормализирање се очекува попладне

Интензивно се работи на воспоставувањето на сообраќајот по поројните дождови со наноси кои од рано изутрината, повеќе од осум часа го прекинаа сообраќајот на патот...

Сервиси 11.06.22 | 09:23

Одрон и поплава на Плетвар, патот блокиран

Поради одрон регионалниот пат Росома-Прилеп кај м.в. „Трите ленти“, е затворен за сообраќај од 05.55 часот, информираат од АМСМ. Според видеата споделени утрово по социјалните...

Сервиси 17.05.22 | 23:49

Одрон на патот кон граничниот премин Блаце, возилата наизменично се пропуштаат

На Фејсбук се појави видео од моментот кога се случил одронот. Среќна околност е што моментот не поминува ниту едно возило Сообраќајот кон граничниот премин Блаце се...

Сервиси 02.04.22 | 19:39

Поради одрон сообраќајот на патот Кичево-Охрид кај Малковец се одвива по една лента

Поради одрон на карпа кај кичевското село Малковец, од попладнево од 18 часот сообраќајот на патниот правец Кичево-Охрид на ова место се одвива само по една коловозна...

Сервиси 04.01.22 | 09:14

На патот Свети Николе – Миладиновци сообраќајот се одвива по една лента

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 км пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента во...

Сервиси 03.01.22 | 08:45

Свлечиште и голем одрон на патот Свети Николе-Миладиновци, сообраќајот пренасочен

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци, на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента...

Сервиси 27.12.21 | 18:50

Патот Струмица-Смолари во прекин поради поплава, на Свети Николе-Миладиновци се вози по една лента поради голем одрон

На патниот правец Свети Николе – Миладиновци, на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента...

Сервиси 24.12.21 | 10:29

Одрон пред Миладиновци, сообраќајот пренасочен на една лента

Поради свлечиште и голем одрон на патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 километри пред Миладиновци, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента...

Сервиси 19.12.21 | 08:47

Голем одрон на патот Свети Николе – Миладиновци, сообраќајот се одвива една лента

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на десет километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна...

Скопје 11.12.21 | 22:40

Одрон на долниот пат од село Љуботен-проблемот веднаш отстранет

Одрон го блокираше долниот пат од село Љуботен. Градоначалникот на Бутел Дарко Костовски информираше дека излегле на терен со механизација и  веднаш го отстраниле...

Сервиси 11.12.21 | 19:38

Блокиран патниот правец Македонски Брод – Скопје поради одрон

Патниот правец Македонски Брод – Скопје, кај село Близанско, е блокиран за сообраќај за сите возила поради одрон на патот, информираат од АМСМ.

Сервиси 15.10.21 | 23:42

Внимавајте: Ноќва нови одрони кај Делчево

Нови одрони вечерва повторно блокираат дел од коловозот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица. Појавата е најизразена по првите свиоци кај месноста Очипала...

Сервиси 25.05.21 | 09:02

Одрон на патот Велес-Градско: Сообраќајот се одвива по една лента

На регионалниот пат Р-1102 Велес-Градско (стариот пат) на излез од Велес поради поголем одрон сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента. На местото на работите...