Ознака: одлука на Влада
Македонија 23.06.20 | 17:54

Oд петок исплата на јунските пензии

Пензиите за јуни ќе се исплатат предвреме почнувајќи од 26 јуни 2020 во четири групи. Владата денеска на седница ја разгледа информацијата за исплата на пензиите со утврден...

Македонија 03.06.20 | 20:31

Од четврток 21 часот до понеделник до 05 часот, се забранува посета на гробиштата на територијата на цела држава, освен за погреби

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза и...

Здравје 16.03.20 | 10:19

Несовесноста може скапо да не чини: Синоќа кафетериите на бензинските пумпи беа полни со луѓе дојдени на кафе муабет

И покрај препораките на Владата да се остане дома, синоќа кафетериите на бензинските пумпи беа полни со луѓе, претежно млади кои изнајдоа решение за вечерното излегување. Несовесноста...