Ознака: одложено
Ракомет 23.10.20 | 14:19

ЕХФ ја одложи средбата Металург – Висла Плоцк

Европската ракометна федерација (ЕХФ) донесе одлука да го одложи мечот Металург – Висла Плоцк, кој требаше да се одигра во вторник, на 27 октомври. Ова го направи на...

Македонија 16.10.20 | 11:19

Вељаноски и Ристоски во изолација, одложено рочиштето за 27 април

Денешното судско рочиште за настаните од 27 април е одложено зошто двајца од обвинетите, поранешниот парламентарен спикер Трајко Вељаноски и поранешниот министер за...

Кошарка 29.09.20 | 09:54

Стартот на кошаркарската сезона одложен за седум дена

Новата натпреварувачка сезона 2020/2021 во Првата лига-мажи наместо на првобитниот планираниот термин 3. октомври, ќе почне седум дена подоцна, односно на 10. октомври.Ова...

Скопје 24.08.20 | 22:00

Им се расипа времето: Се одложува вонредното прскање против комарци

Најавеното прскање против комарци што Град Скопје го најави за утре се одложува за среда поради временски услови. Од аероклубот кој го спрведуваат прскањето велат...

Култура 21.05.20 | 11:33

Венециската меѓународна изложба за архитектура одложена за во 2021 година

Организацијата на Венециското биенале објави дека 17-тата меѓународна изложба на архитектура, со тема „Како ќе живееме заедно?“, се одложува уште еднаш и ќе се одржи...

Скопје 20.03.20 | 13:13

Скопскиот маратон одложен за 4 октомври

Вирусот Ковид-19 ги одложи и спортските случувања во нашата земја, па „Виз Ер Скопски маратон“, кој беше планиран да се одржи на 10 мај, се одложува за 4 октомври 2020 година. Иако...

Фудбал 17.03.20 | 14:07

Евро 2020 се одлага за 2021 година

Европското фудбалско првенство 2020 е одложено за 2021 година поради ширењето на коронавирусот, пренее „АС“. Информацијата беше потврдена и во Норвешката фудбалска федерација....

Култура 05.03.20 | 10:33

Биеналето во Венеција се одложува поради коронавирусот

Меѓународната изложба за архитектура во Венеција наместо во мај ќе се одржи во август 2020 година и ќе трае само три месеци. Организаторите на биеналето соопштија дека...