Ознака: одложени
Балкан 04.07.20 | 16:10

СПЦ ги одложи богослужбите во Црна Гора поради пандемијата со Ковид-19

Епископскиот совет на Српската православна црква во Црна Гора денеска ја информира јавноста дека поради епидемиолошката состојба во земјата се одложуваат сите молитви,...

Сцена 16.06.20 | 13:01

Наградите Оскар одложени за два месеци поради коронавирусот

Доделувањето на Оскарите, кои редовно се одржуваат во февруари секоја година, ќе бидат одложени за два месеци поради пандемијата со коронавирусот. Наместо на 28-ми февруари,...

Свет 12.05.20 | 14:32

Одложени избори поради КОВИД-19

Африка Сите локални активности за избори и регистрација на гласачи во Јужна Африка (првично планирани за март-мај 2020 година) Локални избори во два града во Тунис (првично...

Македонија 15.03.20 | 23:20

Се одложуваат рочиштата од 16 до 24 март во Судот во Штип, освен неколку итни

Од Судот во Штип ја информираат јавноста дека се одложуваат закажаните рочишта од 16 до 24 март, освен неколку судења по итни предмети. -Присутните судии едногласно донесоа...

Култура 07.03.20 | 09:36

Коронавирусот ги одложи претставите во скопските театари до 13 март

Македонскиот народен театар, Драмски, Театар комедија и Театарот за деца и младинци го одложија прикажувањето претстави до 13 март, поради владината препорака за ограничување...

Свет 07.11.19 | 09:20

Почна дводневниот штрајк во Луфтханза, погодени 180.000 патници

Дводневниот штрајк на германскиот кабински персонал што „Луфтханза“ го најави во текот на вчерашниот ден со откажување 1.300 летови, денеска ќе опфати 700 летови, а утре...