Ознака: очила
Вести 02.05.21 | 14:49

Очилата може да ве заштитат од корона

Луѓето кои носат очила помалку можат да заболат од корона, вели најновото истражување кое доаѓа од Индија. Се прашувате каква е повразноста на Ковид-19 со носењето очила?...

Здравје 23.02.21 | 10:37

Трипати помали се шансите лица кои носат очила да се заразат со Ковид-19

Шансите дека лицата кои носат очила ќе се заразата со коронавирусот се трипати помали отколку кај оние кои не ги носат, од едноставната причина што поретко ги тријат...

Здравје 21.09.20 | 16:52

Носењето очила го намалува ризикот од пренесување на корона вирусот на очите

Носењето очила за гледање секој ден, може да го намали ризикот од зараза со новиот корона вирус, покажува најново истражување. Истражувачите од Кина откриле дека луѓето...

Македонија 30.01.20 | 12:19

Боки 13 носел очила Викторија Бекам и Стела Мекартни

Очила, маици и кошули од луксузни марки имало во плакарот на Боки 13. Очилата биле со потпис на Викторија Бекам, Стела Мекартни, Диор, Александар Меквин, Живанши, Фенди...

Мода и убавина 19.06.19 | 10:10

Тамара на прием кај претседателот со очила меѓу градите

Талентот никој не може да ѝ го земе, но би требало некој да поработи на манирите, доброто однесување и општествените протоколи. Успехот на „Горда“ покажа дека имаме...

Здравје 29.12.18 | 13:34

Специјални очила од Израел за лекарите во Брза помош

Специјални очила  за докторите на Итна медицинска помош е иновацијата која Министерството за здравство ќе почне да ја применува по потпишувањето на меморандумот за...