Ознака: обвинувања
Двоглед 15.03.20 | 15:38

Што ќе се случеше ако епидемијата беше во мај 2017 – Кацарска ќе судеше од утро до мрак, Миле ќе беше во притвор

Што ќе се случеше ако директорката на кожно која не пријавила симптоми, а се движела со многу луѓе и ги заразила, беше од ВМРО-ДПМНЕ, а епидемијата се случеше во мај 2017? Веднаш...

Македонија 24.12.19 | 19:01

ЈО ги отфрла наводите на ДКСК за работење под притисок

Јавното обвинителство ги отфрла паушалните наводи за притисоци и влијанија и истакнува дека времето потребно за утврдување на фактичката сосотојба во предметите не...

Македонија 26.11.19 | 10:24

Зекири: Го предизвикувам Беџети да се подложиме на нарко-тест и резултатите јавно да ги објавиме, бидејќи негови познаници тврдат дека е нарко-зависник

Градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, рече дека Зекири како новинар побарал пари на црно од поранешиот градоначалник на Сарај,...

Филм 27.12.18 | 09:35

Кевин Спејси за првпат проговори за обвинувањата за сексуално вознемирување

Американскиот актер Кевин Спејси за прв пат се обрати пред јавноста по обвиненијата за сексуално вознемирување. Во видеото под наслов “Let me be Frank,” објавено на Ју Tјуб,...