Ознака: обнова на македонија
Македонија 19.12.19 | 19:58

Мисајловски: Медиумите од ЕУ се повеќе се интересираат за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на својот фејсбук профил сподели информација за се поголемото интересирање на медиумите од ЕУ за програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Медиумите...

Македонија 17.12.19 | 18:24

Собир во “Јане Сандански” в сабота: Обновата доаѓа, да ги кажеме нашите вредности и визија!

Генерлниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ пишува дека уште 17 дена му останаа на премиерот во заминување, до формирањето на техничка влада. Завршува тажна и мачна епизода која...

Македонија 05.12.19 | 20:28

Мицкоски од Ѓорче Петров: Најголем проблем на правдата денес ѝ е Зоран Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на општина Ѓорче Петров во рамките на програмата Разговори за обнова на Македонија. На ѓорчепетровци...

Македонија 19.11.19 | 21:13

Многу поминавме, малку остана: Правда ќе има и таа ќе важи за сите!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски постави неколку отворени дилеми за правосудството кои произлегуваат од денешната одлука на Апелација да ѝ дозволи куќен...

Македонија 17.11.19 | 13:56

ВO ЖИВО: Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Во Македонската филхармонија денеска во 14 часот ќе се одржи 28 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Младите за обнова на Македонија“. Свои обраќања...

Македонија 16.11.19 | 16:12

Мицкоски: Македонизмот не треба да биде ексклузивно право само на македонскиот народ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски декенска во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите за обнова на Македонија. На охриѓани Мицкоски ...

Македонија 16.11.19 | 15:30

Мицкоски од Охрид: Доаѓа времето на нови политичари

Претседателот на МВРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски декенска во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите з аобнова на Македонија. Мицкоски им порача...

Македонија 10.11.19 | 09:12

Мицкоски од Радовиш: Ние нема да ветуваме се, но тоа што ќе го ветиме, тоа и ќе го испорачаме

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија“ се обрати во Радовиш, се наведува во партиското соопштение. Дали...

Македонија 07.11.19 | 21:32

Губеа до сега, ќе изгубат и на 12 април: Не ни требаат политичари кои од фризерки прават електроинженери

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оствари посета на Крушево во рамки на партиските Разговори за обнова на Македонија. Град кој силно е погоден од неправдите, цунамито...

Македонија 07.11.19 | 20:34

Мицкоски: Македонија е заложник на алчноста на Заеви!

Бев во Крушево. Град кој силно е погоден од неправдите, цунамито и пропаста на власта. Жална е таа слика на полупразен град, големи куќи без светилки, затоа што луѓето...

Македонија 02.11.19 | 17:16

Министрите на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада ќе се знаат пред Нова година

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3 јануари, формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 02.11.19 | 17:12

Мицкоски: Не ветувам дека ќе ги решам сите проблеми, ви ветувам многу работа, крв, пот и солзи за да успееме

Во рамките на средбите со граѓаните за обнова на Македонија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска го посети Куманово. Пред жителите од градот во кој...

Економија 02.11.19 | 15:45

Заев се откажува од прогресивниот данок за гласови, а потоа со истата чизма ќе го гази народот

Во рамките на средбите со граѓаните за обнова на Македонија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски e во посета на Куманово, место, како што пишува тој на Фејсбук,...

Економија 02.11.19 | 15:30

Жителите на Градско го сонуваат откупниот центар за земјоделски производи

Разговорите за обнова на Македонија продолжуваат и овој викенд. Секретарот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев со партиска делегација е во посета на општина Градско. И покрај...

Економија 30.10.19 | 21:57

Луѓе со сериозни биографии ќе гарантираат подобар живот во Македонија

Развојот во Македонија мора да се заснова на здрави основи, а не со политики купи ден помини како што прави владата на СДСМ, смета претседателот на ВМРо-ДПМНЕ Христијан...

Македонија 23.10.19 | 14:24

Блискоста со мене не ви носи привилегии, нема да имам милост кон оној кој ќе посегне по корупција!

Сигурен во изборната победа, претседателот на ВМРО-ПНЕ Христијан Мицкоски од Прилеп порача дека главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. Ни престои...

Македонија 23.10.19 | 14:10

Ниту ВМРO-ДПМНЕ бега од избори ниту СДСМ води на анкетите

Иако поразот е на Заев, последиците ги трпиме сите, рече во говорот во Прилеп првиот човек на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ. Во излагањето Мицкоски потсети дека додека...

Македонија 23.10.19 | 13:59

Заев паѓа зашто го издаде Гоце Делчев, тргуваше со Македонија, донесе омраза

Во говорот по повод 23 Октомври – Денот на македонската револузионерна борба лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред се осврна и на актулените политички прилики. Каква...

Македонија 20.10.19 | 21:24

На предвремените избори ќе победи обновата на Македонија

На денешната средба кај претседателот Стево Пендаровски сите учесници ги реафирмираа ставовите за тоа дека Македонија е за членство во НАТО и за продолжување на преговорите...

Македонија 19.10.19 | 20:29

Штабовите на ВМРО-ДПМНЕ полни, партијата спремна за обнова

Штабовите и општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ вечерва се полни. По најавата за предвремени избори, состаноци со членовите се одржуваат во сите одграноци. Од партијата...