Ознака: обнова на македонија
Вести 18.01.20 | 13:03

Јанушев: Тргнуваме на терен, ВМРО-ДПМНЕ пред вашиот дом, Мицкоски со граѓаните, ќе кажеме дека Македонија има шанса

Од понеделник, 20 јануари, ВМРО-ДПМНЕ почнува со кампања ,,Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ”, најави денеска Генералниот секретар на партијата Игор Јанушев, додавајќи дека паралелно...

Македонија 26.12.19 | 16:36

Мицкоски: Вашата поддршка – моја обврска да работам за вас, вашите семејства и нашата Македонија

ВМРО-ДПМНЕ објави видеоспот од настанот „Обновата доаѓа“, кој се одржа на 21 декември 2019 година во СЦ „Јане Сандански“. Претседателот на партијата го сподели на Фејсбук...

Македонија 22.12.19 | 12:29

Виткањето кичма, трговијата со името, историјата и јазикот треба да се заменат со принципи и победи

Граѓаните на Македонија заслужуваат подобра иднина и власт која ќе обезбеди поквалитетен живот во сите сфери. И конечно, заслужуваат чесни луѓе кои ќе ги водат низ премрежјата...

Македонија 21.12.19 | 17:39

Имам принципи, верувам во правдата, сакам промени, а победата доаѓа!

Пред полната сала „Јане Сандански“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на завршниот митинг од Разговорите за обнова на Македонија се осврна на својата...

Македонија 21.12.19 | 16:52

Не ветувам алпски воздух, но ви ветувам намалување на загадувањето за 50%

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот собир Обнова на Македонија, што се одржа во салата „Јане Сандански“ во Скопје, порача дека идната Влада на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 21.12.19 | 16:13

Фотогалерија за восхит: ВМРО-ДПМНЕ обединето за обнова на Македонија

Концентрација на позитивна енергија, верба, и намера да се истурка до целта, за целосна обнова на урнисанат Македонија, на која во овие три години ѝ беше нанесена штета...

Македонија 21.12.19 | 15:51

Мицкоски: Верувам во четири принципи и наместо брда и долини ви го ветувам само ова што можам да го исполнам

Пред полната сала „Јане Сандански“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на завршниот митинг од Разговорите за обнова на Македонија се осврна на својата...

Македонија 21.12.19 | 15:03

Суштинската грешка и причина за хаосот во Македонија е тоа што Заев си замислува дека е Мило Ѓукановиќ

По штабовите на СДСМ се зборува дека Зоран Заев сакал да биде македонскиот Мило Ѓукановиќ, долгогодишен премиер, па претседател на државата. Да игра за Западот, а тој...

Македонија 21.12.19 | 15:00

Мицкоски: Западот не толерира криминал, ЕУ се заслужува со работа

Државата е влезена во слепа улица, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на завршниот собир од Разговорите за Македонија, кој денеска се одржува во Скопје,...

Македонија 21.12.19 | 14:54

На Македонија ѝ требаат победи, а сега е тоа време

Без заобиколување и долги воведи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ХРистијан Мицкоски го започна говорот на собирот во салата „Јане Сандански“, пред Скопјани, со, како што...

Македонија 21.12.19 | 14:22

Салата „Јане Сандански“ преполна: Луѓе желни за промени и за Обнова на Македонија

Река народ од општината Ѓорче Петров тргна кон салата „Јане Сандански“ во Аеродром, каде што ВМРО-ДПМНЕ ќе го одржи последниот собир од Разговорите за обнова на Македонија. Македонија...

Македонија 21.12.19 | 14:00

ВО ЖИВО: „Обновата доаѓа“, голем собир на ВМРО-ДПМНЕ

Следете го во живо големиот собир насловен како „Обновата доаѓа“ на ВМРО-ДПМНЕ, кој се одржува во спортската сала „Јане Сандански“. На собирот ќе се обрати претседателот...

Македонија 21.12.19 | 07:46

Обновата доаѓа: Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Јане Сандански“

ВМРО-ДПМНЕ најавува голем собир насловен како „Обновата доаѓа“. Собирот ќе се одржи во спортската сала „Јане Сандански“ со почеток од 14:00 часот. Правда, Принципи, Промени,...

Македонија 19.12.19 | 19:58

Мисајловски: Медиумите од ЕУ се повеќе се интересираат за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на својот фејсбук профил сподели информација за се поголемото интересирање на медиумите од ЕУ за програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Медиумите...

Македонија 17.12.19 | 18:24

Собир во “Јане Сандански” в сабота: Обновата доаѓа, да ги кажеме нашите вредности и визија!

Генерлниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ пишува дека уште 17 дена му останаа на премиерот во заминување, до формирањето на техничка влада. Завршува тажна и мачна епизода која...

Македонија 05.12.19 | 20:28

Мицкоски од Ѓорче Петров: Најголем проблем на правдата денес ѝ е Зоран Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на општина Ѓорче Петров во рамките на програмата Разговори за обнова на Македонија. На ѓорчепетровци...

Македонија 19.11.19 | 21:13

Многу поминавме, малку остана: Правда ќе има и таа ќе важи за сите!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски постави неколку отворени дилеми за правосудството кои произлегуваат од денешната одлука на Апелација да ѝ дозволи куќен...

Македонија 17.11.19 | 13:56

ВO ЖИВО: Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Во Македонската филхармонија денеска во 14 часот ќе се одржи 28 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Младите за обнова на Македонија“. Свои обраќања...

Македонија 16.11.19 | 16:12

Мицкоски: Македонизмот не треба да биде ексклузивно право само на македонскиот народ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски декенска во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите за обнова на Македонија. На охриѓани Мицкоски ...

Македонија 16.11.19 | 15:30

Мицкоски од Охрид: Доаѓа времето на нови политичари

Претседателот на МВРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски декенска во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите з аобнова на Македонија. Мицкоски им порача...