Ознака: обљуба
Балкан 19.03.21 | 14:35

Старецот обвинет за обљуба на 8-годишно момче ќе остане во притвор, одлука на српскиот суд

Осумдесет и тригодишниот М.Ј. од Нови Сад кој е обвинет за обљуба на осумгодишно момче ќе остане зад решетки до 15 мај. Обвинетиот беше уапсен на 7 мај минатата година под...

Црна хроника 27.02.21 | 17:30

Тетин сакал да си ги силува внуките

Маж се обидел да силува две девојки со кои бил во роднинска врска. Според тврдењето на мајката тетинот на децата сакал да изврши обљуба врз нејзините ќерки. Во Полициската...

Црна хроника 19.01.21 | 16:32

Обид за силување во Велес

На 18.01.2021 во 23:30 часот во СВР Велес, 38-годишна жена од Велес пријавила дека околу 23:00 часот, додека се движела кај место викано „Жолта ограда“, едно лице се обидело да изврши...

Црна хроника 03.10.20 | 16:39

Велешанец одвел Германка во хотел и ја силувал

На 02.10. во 11.00 часот во СВР Велес, 37 годишна жена од Р.Германија пријавила дека на 29.09.2020 во хотел Е.Ф. од с.Мелница, велешко извршил обљуба врз неа. Се преземаат мерки за...

Црна хроника 19.09.20 | 11:23

Шеснаесетгодишник силувал малолетно дете во струмичко село

На 17.09.2020 во 17.54 часот во СВР Струмица, жена од струмичко село пријавила дека 16-годишник од истото село извршил обљуба врз нејзиниот малолетен син. Се преземаат мерки...

Црна хроника 30.04.20 | 17:55

Свекор се обидел да ја обљуби снаата во Штип

Дваесет и седум годишна жена синоќа во штипската полиција пријавила дека нејзиниот свекор се обидел да ја обљуби. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштение...

Црна хроника 27.02.20 | 11:11

Кривична пријава за силување на малолетно девојче во Гевгелија

Полицијата од Гевгелија поднесе кривична пријава против А.В. (23) од Гевгелија поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „силување”. Судијата на...

Црна хроника 04.02.20 | 17:19

Роднина една година силувал малолетно девојче во Липково

Eдна година траела обљубата врз малолетно дете во село Липково, Кумановско, информира денеска Министерството за внатрешни работи. Случајот вчера го пријавила мајката...

Црна хроника 01.02.20 | 17:32

И ветил заеднички живот на малолетничка, па извршил обљуба врз неа, потоа му се јавил на нејзиниот татко

На 31.01.2020 во с.Трипатанци, пробиштипско, Т.С.(23) од с.Трипатанци бил лишен од слобода, бидејќи на 30.01.2020 околу 23.00 часот, со изговор за заеднички брачен живот, извршил обљуба...

Црна хроника 21.11.19 | 16:43

Војник се обидел да силува колешка во касарната во Куманово

Вработена во македонската Aрмија пријавила во СВР Куманово дека нејзин колега се обидел да изврши обљуба во кумановската касарна „Боро Менков”, потврди денеска...

Балкан 05.10.19 | 23:03

Седум минути во пеколот: Треба да ти биде чест што ќе ти го…

Актерот Горан Јевтиќ (41) ќе помине 10 месеци во затвор откако беше обвинет дека во август 2014 година обљубил 16-годишно момче, поточно го принудил на орален секс во тоалетот...

Балкан 04.10.19 | 19:48

Спиеше облечен, се тресеше како да е зима: Сведоштво на мајката на жртвата на Јевтиќ

Актерот Горан Јевтиќ (41) ќе помине 10 месеци во затвор откако беше обвинет дека во август 2014 година обљубил 16-годишно момче, поточно го принудил на орален секс во тоалетот...

Црна хроника 06.09.19 | 14:45

Момче од Велес се обидело да обљуби малолетничка

Приведен малолетник од Велес, кој вчера се обидел да изврши обљуба врз девојче, но не успеал. Случајот во полиција го пријавила, 36-годишна жена од велешко село, мајка...

Балкан 01.07.19 | 13:56

Полицаец со месеци обљубувал 13-годишна другарка на неговиот син

Триесетдневен притвор му е одреден на полицискиот службеник В.Ж. од полициската станица во Мионица во Србија, поради сомнение дека со месеци обљубувал 13-годишно девојче. Станува...

Балкан 08.04.19 | 11:12

Го снимил оралниот секс со 12-годишно девојче, видеото кружело по сите училишта

Против 16-годишен ученик во средно училиште во Ваљево, Србија е поднесена кривична пријава за обљуба врз дете, прикажување порнографски материјал и искористување на...

Црна хроника 19.02.19 | 16:15

Терале лица со попреченост на односи, додека тие снимале со мобилен

Пред неколку дена во битолското село Кукуречани врз С.К., лице со тешка интелектуална попреченост, била извршена обљуба од П.К., исто така лице со тешка интелектуална...

Црна хроника 12.02.19 | 11:37

Вработен во струмички Комуналец обљубил лице со пречки во развојот

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело Обљуба врз немоќно лице од член...