Ознака: обид за самоубиство
Црна хроника 08.06.21 | 09:51

Маж се заканува дека ќе скокне од зграда повеќе од 600 лица го следат инцидентот во живо на „Фејсбук“

Вистинска драма се случува утрово во близина на трговскиот центар „Мавровка“, каде маж се заканува дека ќе скокне од зграда. Репортерите на „Коха“ од местото на настанот...

Свет 05.10.19 | 22:14

Судија се застрелал во судница откако го натерале да ја смени пресудата

Судијата Канакорн Пианкана од Тајланд се застрела со пиштол откако одржа кус говор во полната судница во кој го критикуваше судскиот систем поради тоа што му било наредено...

Црна хроника 07.07.19 | 11:33

Полицаец спречил трагедија во Штип

На 06.07.2019 година во 01,00 часот во просториите на СВР-Штип, Б.С.(44) од Штип,полициски службеник, пријавил дека На 05.06.2019 година околу 23,00 часот додека Б.С. извршувал работни...

Семејство 07.03.19 | 20:26

Мишо Ковач си пукал во градите

Хрватскиот пејач Мишо Ковач (77) во животот се борел со многу искушенија кои го довеле во еден момент до работ на бездната – доволно блиску за да се обиде да си го одземе...