Ознака: обезбедување
Македонија 25.11.20 | 14:00

Армијата од утре ќе ги чува болниците

Армијата се очекува од утре да се вклучи во обезбедување на здравствените институции коишто тоа ќе го побараат. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници...

Македонија 24.11.20 | 14:11

Околу 150 полицајци и 300 војници ќе ги обезбедуват здравствените објекти

Вкупно 295 припадници на Армијата ќе учествуваат во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно потребите на Министерството за здравство. Оваа бројка...

Свет 17.11.20 | 12:38

Кујтим Фејзулаи во Виена работел како обезбедување на болница

Кујтим Фејзулаи, напачот кој на 2 ноември уби четири и рани повеќе од 20 лица во центарот на Виена, работел во компанија која се занимавала со обезбедување на болници. Негов...

Балкан 24.09.20 | 13:28

Најавена посета на Трамп на Белград: Како би изгледало обезбедувањето, целосна блокада, снајперисти на секој чекор, лимузина-тенк

При посетата на Белград на почетокот од неделава, специјалниот пратеник на претседателот на САД, Доналд Трамп, Ричард Гренел, најави дека првиот човек на САД размислува...

Црна хроника 06.08.20 | 15:58

Посетител во казино нападнат од обезбедувањето

На 05.08.2020 во 18.45 часот во СВР Скопје, Р.Х.(31) од Скопје пријавила дека околу 17.40 часот во казино во трговски центар во Скопје, по претходно недоразбирање, била физички нападната...

Црна хроника 06.05.20 | 14:31

Нападната обезбедувачка во Управа за матични книги, пренесена во болница

Вчера околу 13:40 часот, додека С.Н.(47) од Скопје извршувала работни задачи како обезбедување во Управа за матични книги на ул.„Кеј 13 Ноември“, била физички нападната од...

Калеидоскоп 29.01.20 | 23:06

Никогаш не се задевајте со момчињата од обезбедување

На социјалните мрежи се појави видео на кое едно момче во алкохолизирана состојба го задева обезбедувањето пред еден локал. На почетокот човекот е смирен, но потоа со...

Балкан 19.10.19 | 09:34

Медведев денеска во Белград, ќе го чуваат над 5.000 полицајци

Рускиот премиер, Дмитри Медведев, денеска ќе го посети Белград, а како што пренесуваат српските медиуми, ќе го чуваат над 5.000 полицајци. Тој пристига во еднодневна посета...

Здравје 13.09.19 | 14:24

Обезбедување и мобилни патроли за болниците по нападите врз доктори

Приватна агенција за обезбедување во критичните здравствени установи, мобилни полициски патроли пред старата Градска болница, се дел од договорените мерки утрово...

Црна хроника 12.09.19 | 12:05

Се судриле со обезбедувањето доцна синоќа – детали за инцидентот во Градска

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св....

Македонија 20.08.19 | 11:02

Обезбедување од „Џевахир“ со навреди и закани откри каде живее портпаролот на опозицијата

Навредите и заканите за портпалорот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на социјалните мрежи отидоа чекор подалеку. Дел од обезбедувањето од турската компанија „Џевахир...

Македонија 07.08.19 | 08:33

Патарините без обезбедување, филмското разбојништво кај Глумово било без штета за претпријатието

140 илјади денари е пленот на разбојниците што ја ограбија патарината „Глумово“ откриваат од Јавното претпријатие за државни патишта. Од таму во писмен допис демантира...

Балкан 14.07.19 | 08:53

Макрон во Белград ќе се чува со „непробоен дијамант“

За обезбедување на францускиот претседател Емануел Макрон кој на 15 јули доаѓа во официјална посета на Србија ќе бидат применети посебни безбедносни мерки. Макрон ќе...

Македонија 14.01.19 | 12:49

Заев ќе одмара, службеното обезбедување ќе го пази

Премиерот Зоран Заев за време на зимскиот одмор во Германија ќе користи службено обезбедување, соопшти прес-службата на Владата. Оттаму додаваат дека трошоците му се...

Црна хроника 02.01.19 | 16:23

Припадник на обезбедување во скопски ресторан им се заканувал на гости со пиштол

Вчера во раните утрински часови во угостителски објект во Скопје дошло до расправија помеѓу неколку лица, а во еден момент лице кое било вработено како обезбедување...

Црна хроника 29.12.18 | 16:13

Приведен охриѓанец кој кршел апарати во казино и физички го нападнал обезбедувањето

Дваесет и петгодишен маж од охридското село Лескоец го нарушил јавниот ред и мир во казино на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, соопшти полицијата. Тој...